استقرار صنایع کوچک رشد بیشتر در شاخص‌های وضعیت اقتصادی را موجب می‌شود

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، چهل و ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با حضور مهندس محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.در ابتدای این جلسه مهندس غلامحسین جمیلی رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: جایگاه این صنایع در استان زنجان باید مورد توجه باشد.

ایشان استقرار صنایع کوچک را موجب رشد بیشتری در زمینه شاخص‌های وضعیت اقتصادی عنوان کرد و گفت: توجه به صنایع کوچک در جوامع اگر بیشتر از صنایع مادر نباشد، کمتر نیست.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه بحث صنایع کوچک و متوسط امروز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و در این بین باید توجه داشت که جایگاه زنجان با بهره‌مندی‌هایی که دارد، از صنایع کوچک در چه رتبه‌ای است؛ ابراز کرد: چراکه بر اساس تجربه کشورهای صنعتی قابل بیان است که هرچه این جایگاه بالاتر باشد، شاخص‌های اقتصادی پیشرفت خوبی خواهد داشت.

مهندس جمیلی خاطرنشان کرد: هر چقدر استقرار صنایع و ایجاد صنایع کوچک رشد بیشتری داشته باشد در اقتصاد تاثیر خود را بیشتر نشان می دهد

رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ادامه تغییراتی که در بخش قوانین اقتصادی کشور در حال انجام‌ است را مورد اشاره قرار داد و افزود: در روزهای اخیر قانون تجارت مورد بازنگری قرار گرفت و باید توجه داشت که این قانون تاثیر مستقیمی در فضای کسب و کار و فعالیت بنگاه‌های تولیدی دارد و امیدواریم نتایج این تغییرات مثبت باشد.

در ادامه این جلسه سید محمود موسوی رئیس اتاق اصناف استان زنجان با بیان اینکه به موازات  دولت که آموزش‌هایی برای پایداری اشتعال می‌دهد و در جایی دیگر به نام اصناف این آموزش‌ها ارائه می‌شود، گفت: در این بین محصول تولیدی در اصناف به راحتی می‌تواند اشتعال ایجاد کند ولی حمایتی از جانب دولت در این زمینه انجام نشده است.

وی ادامه داد: فرآیند استاد و شاگردی در این بخش رو به فراموشی است و انتظار می‌رود دولت از کارگاه‌های کوچک و خرد حمایت کند.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.