برگزاری سومین جلسه کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان و دومین جلسه کمیته پایش روابط خارجی ذیل کارگروه توسعه صادرات

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان،  سومین جلسه کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان و دومین جلسه کمیته پایش روابط خارجی ذیل کارگروه توسعه صادرات در محل سالن جلسات اتاق زنجان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس مهدی رنگ رونا، رئیس  سومین جلسه کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه استان ما روابط خوبی از منظر تجارت و روابط خارجی با کشور ترکیه دارد، اظهار کرد: 70 درصد صادرات و واردات استان زنجان با این کشور است که به همین جهت ترکیه کشور هدف صادراتی و تجارت و واردات است.

ایشان با اشاره به برنامه‌های اتاق بازرگانی زنجان برای تسهیل و ارائه کمک به فعالان اقتصادی استان زنجان علاقه‌مند به تجارت و مستقر در این کشور و حفظ بازار در این کشور، گفت: اتاق ارتباطات خود با سفارت خانه‌ها و کنسولگری ها برای تسهیل تجارت به صورت جد در دستور کار دارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه حفظ بازار 70 درصدی ما در ترکیه یکی از اهداف اصلی محسوب می‌شود، ابراز کرد: کشور امروز در شرایط تحریمی وجنگ اقتصادی به سر می‌برد به همین جهت حفظ بازارهای صادراتی و کمک به تجار برای ادامه فعالیت خود، یکی از اولویت های اصلی اتاق است.

مهندس رنگ رونا با اشاره به اینکه وجود یک دفتر و مراکز در کشورهای هدف لازمه ادامه همکاری و یک نیاز محسوب می شود، خاطرنشان کرد: همکاری های خوبی بین استان زنجان و کشور ترکیه در حال وقوع است.

رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به حضور مطلوب زنجانی‌ها در ترکیه و تجارت با این کشور، افزود: از همه ظرفیت‌ها برای توسعه روابط و ایجاد یک دفتر در کشور ترکیه استفاده خواهیم کرد.

مهندس خیری مسؤول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان زنجان با بیان اینکه برای کار با هر کشوری باید موضوعات مختلف را در نظر گرفت، اظهار کرد: باید از فرصت‌های پیش رو باید به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در کار با کشورهای دیگر موارد کوچک بسیار زیادی وجود دارد که باید به دقت مورد نظر قرار گیرد، ابراز کرد: نمایندگی وزارت امور خارجه در استان آماده همکاری همه جانبه برای توسعه همکاری ها است اما باید برای حضور در یک کشور دیگر به دقت عمل کرد.

در این جلسه فعالان بخش خصوصی و همچنین نمایندگان دستگاه‌های دولتی حضور داشتند که مباحثی از جمله صادرات مواد لبنی، موضوع تعهدات ارزی، مشکلات صادرات فلزات رنگینُ بخشنامه‌های ایلاغی در رابطه با صادرات و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/الف.میم

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.