پنجمین جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و اقتصاد سبز اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، پنجمین جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و اقتصاد سبز اتاق بازرگانی زنجان با حضور نمایندگان بخش خصوصی و بخش دولتی در محل سالن جلسات اتاق برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس وحید سالک دبیر کمیسیون با بیان اینکه این جلسه با دستور بررسی تسهیل واردات دام زنده از مبادی کشورهای همسایه و ایجاد هاب لجستیکی به منظور تسهیل واردات نهادهای دامی، حمل و نقل و پخش برگزار می‌شود، اظهار کرد: هر دو موضوع دارای اهمیت و رابطه مستقیمی با بازار و همچنین سفره مردم دارد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به مشکلات سال‌های گذشته در کمبود و بالا رفتن قیمت گوشت، واردات دام زنده می تواند نتایج مثبتی از جمله فعال شدن واحدهای زهتابی و چرم و پوست و همچنین صادرات داشته باشد، گفت: استان زنجان با توجه به موقعیت جغرافیایی می تواند به عنوان مرکز اتصال و تولید فرآورده های گوشتی و پخش آن مطرح شود.

در ادامه این جلسه مهندس مهدی رنگ رونا رئیس کمیسیون نیز با بیان اینکه در یکی دو سال اخیر در رابطه با گوشت مشکلات عدیده ای از جمله در بخش تنظیم بازار وجود داشت، اظهار کرد: در این برهه بخش خصوصی نیز همراه با جهاد کشاورزی برای حل مشکلات همگام شد و در زمینه واردات دام زنده و گوشت منجمد پای کار بود.

ایشان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات عدیده در زمینه مشکلات سال گذشته در بحث حمل و نقل بود، تصریح کرد: همچنین فعالان اقتصادی در نحوه انتقال ارز نیز مشکلاتی داشتند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و اقتصاد سبز اتاق بازرگانی زنجان خاطرنشان کرد: بهترین زمان برای ایجاد راهکار، کار کارشناسی و جلوگیری از مشکلات در آینده در زمان ثبات بازار است که کمیسیون نیز به دنبال همین مهم است.

نماینده فرودگاه زنجان نیز در این جلسه از آمادگی فرودگاه در کمک به بحث انتقال دام خبر داد و افزود: هیچ گونه مشکلی در زمینه همکاری فرودگاه وجود ندارد و آماده همکاری با بخش دولتی و خصوصی هستیم.

در ادامه این جلسه عبدالله جعفری معاون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز با اشاره به لزوم ایجاد زنجیره های عرضه و یا هلدینگ، از رشد 10 درصدی صادرات استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: موضوع هاب لجستیک استان اقدام ارزشمندی است که امید است با همکاری اتاق به سرانجام خوبی آن را برسانیم.

وی با اشاره به اینکه دولت صادرکننده نیست و تسهیل کننده امور است، ابراز کرد: اتاق می تواند در بسیار از موضوعات اقتصادی مهم استان نقش مثمرثمری داشته باشد.

در ادامه این جلسه نمایندگان بخش دولتی و خصوصی استان زنجان پیرامون دستور جلسات و موارد دیگر مطروحه از جمله موضوع لجستیک و حمل و نقل دام ها، تاییدیه‌های مربوط به سازمان دامپزشکی، قرنطینه، صادرات، پیش‌بینی تامین محصولات پرمصرف کشاورزی در ایام سرد سال و ... بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/الف.میم

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.