بررسی مشکلات و ظرفیت‌های بخش آی تی، دانش بنیان و کارآفرینی استان در جلسه کمیته کارشناسی اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، جلسه کمیته کارشناسی شرکت‌های دانش بنیان، کارآفرینی و آی تی با حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در محل اتاق برگزار شد.

مهندس حمید توکلی دبیرکل محترم اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با بیان اینکه اتاق زنجان به دنبال ارتباط هرچه بیشتر و موثرتر با شرکت های دانش بنیان است، اظهار کرد: اتاق آمادگی دارد تا هم در خود مجموعه و هم در کمیسیون‌ها و شورای گفت‌وگو شاهد حضور و همکاری افراد در حوزه فناوری‌های نوین و شرکت های دانش بنیان باشیم.

ایشان با تاکید بر اینکه مجموعه اتاق بازرگانی زنجان به دنبال تعامل و همکاری با مراکز رشد و پارک علم و فناوری و ... در نهایت رونق این بخش است، گفت: وضعیت استان زنجان در مقایسه با استان‌های هم سطح مطلوب بوده اما به دنبال هرچه بهتر کردن این وضعیت هستیم.

مهندس توکلی با اشاره به اینکه بیشتر شرکت‌های آی تی و دانش بنیان در مرکز استان حضور دارند، افزود: این در حالی است که ظرفیت و افراد خلاقی در شهرستان ها و روستاها نیز حضور دارند که آنها نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

دبیرکل اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه موارد مطروحه در جلسات کارشناسی در قالب پیشنهاد به شورای گفت‌وگو ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی زنجان آمادگی دارد تا در بخش‌های مختلف از جمله پذیرش و سهولت عضویت در اتاق، کمک در صادرات شرکت های دارای ایده منتج به محصول نهایی، شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و مشارکت در اعزام هیات‌های تجاری به خارج از کشور و مذاکراتی که چه در ایران و چه در کشورهای خارجی صورت می‌گیرد، با شرکت‌های این حوزه همکاری و مشارکت داشته باشد.

مهندس توکلی تاکید کرد: نیازسنجی شرکت های استارتاپی برای تولید محصولات مورد نظر صنایع و فعالان اقتصادی موضوع بسیار مهمی است.

 ایشان با اشاره به اینکه کشور ایران و به ویژه استان زنجان دارای منابع انسانی بسیار قوی است، ابراز کرد: نخبگان ایرانی در بزرگترین شرکت های آمریکایی و اروپایی حضور دارند.

در ادامه این جلسه مهندس محمود ضرابی نایب رئیس محترم اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه اتاق وظیفه مطالبه‌گری موضوعات و مشکلات فعالان اقتصادی را دارد، برگزار جلسات کارشناسی در این مقطع زمانی برای بررسی و حل مشکلات بسیار مهم است.

ایشان با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی موضوعات و مشکلات خود را برای پیگیری از سوی اتاق اعلام کنند، تصریح کرد: در حال حاضر نشست مشترکی به حضور سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون برگزار می‌شود که در آن موضوعات مهم و مشترک فعالان اقتصادی مورد طرح و بررسی قرار می‌گیرد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان خاطرنشان کرد: خروجی این جلسات نیز مثبت بوده که از جمله آن حل و فصل بسیاری از موارد و مشکلات فعالان اقتصادی مرتبط با موضوعات تامین اجتماعی بوده است.

در این جلسه موارد و موضوعات مختلفی از جمله بحث بیمه و مشکلات مالیاتی، تامین منابع مالی شرکت‌های دانش بنیان و آی تی، تامین مواد اولیه، ترخیص از گمرک و عدم آشنایی با قوانین و مقررات و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/الف.میم

 

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.