رییس اتاق بازرگانی زنجان در شورای گفت‌وگو خبر داد؛ افزایش ۲۱۶ درصدی ارزش صادرات ایران به کشورهای اتحادیه اوراسیا  -  روند رشد تسهیلات اعطایی به تولیدکنندگان ادامه پیدا کند

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، پنجاه و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با محوریت بررسی مشکل صنایع دستی و گردشگری و بررسی موضوعات روز اقتصادی ظهر روز یکشنبه ۶ بهمن ماه سال جاری به ریاست استاندار زنجان در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه علی یگانه فرد رئیس اتاق بازرگانی زنجان، با اشاره به حوادث دی ماه سال ۱۳۹۸، شهادت سردار سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی و همچنین شهادت مسافران پرواز هواپیمایی تهران به اوکراین و سیل سیستان و بلوچستان را تسلیت گفت.

وی با بیان اینکه در سال جاری 12 جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان برگزار شده است، تصریح کرد: در مجموع ۵۱ جلسه شورا در استان زنجان برگزار شده که ۲۸۰ مصوبه داشته است.

رییس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه استان در برگزاری جلسات شورای گفت‌وگو جایگاه خوبی در کشور دارد، ابراز کرد: استان زنجان در گزارش ۶ ماهه نخست سال‌جاری در بین استان‌های پیشرو قرار دارد.

 رییس اتاق بازرگانی زنجان در ادامه اشاره ای به تجارت ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا داشت و گفت: در کار با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، تجارت در زمینه روی می‌تواند موضوع مطلوبی برای تجارت با این منطقه و به ویژه استان چلیابینسک روسیه باشد.

 یگانه فرد با اشاره به ارسال دعوتنامه برای حضور استاندار و فعالان اقتصادی استان چلیابینسک روسیه برای حضور در استان زنجان، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا پایان سال ۱۳۹۸ هیاتی اقتصادی از استان چلیابینسک روسیه در زنجان حضور پیدا کنند.

یگانه فرد با اشاره به اینکه در حوزه اوراسیا و بر اساس گزارش های ارائه شده در ۹ ماه سال ۱۳۹۸ میزان صادرات کالا از ایران به لحاظ ارزش ۲۱۶ درصد و به لحاظ وزنی ۵۲۲ درصد به این منطقه افزایش پیدا کرده است، افزود: صادرات مبلمان کشور نیز تا پایان آبان از مرز ۳۰ میلیون دلار گذشته است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه نشست دائمی اتاق‌های بازرگانی اوراسیا در بیشکک برگزار شده است، خاطر نشان کرد: امید است برگزاری همایش اتاق های بازرگانی منطقه اوراسیا، اسفند ماه در تهران برگزار شود که فرصت بسیار خوبی برای معرفی ظرفیت‌های استان زنجان است.

وی با اشاره به ابلاغ بسته‌های حمایتی از توسعه صادرات غیرنفتی توسط معاون اول رئیس جمهور، گفت: در ۹ ماهه امسال شاهد رشد ۳۰ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به واحد‌های تولیدی بودیم که نقطه مطلوبی بوده و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و فعالان اقتصادی ما بتوانند از تسهیلات بانکی حداکثر استفاده را داشته باشند.

 

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.