رئیس کمیسون تجارت اتاق بازرگانی زنجان: مرز بازرگان برای صادرکنندگان ایرانی همچنان بسته است -  صادرکنندگان از ارسال کالای تجاری به مرز بازرگان جدا خودداری کنند

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان ، مهدی رنگ رونا امروز در گفت‌وگو با واحد روابط عمومی، با اشاره به درج خبری در رسانه‌ها  پیرامون مذاکره وزیر تجارت ترکیه با رئیس دفتر رئیس جمهور ایران مبنی بر بازگشایی مرزهای ترکیه، اظهار کرد: موافقت فوق شامل حال صادرکنندگان ایرانی نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه صادرکنندگان از ارسال کالای تجاری به مرز بازرگان جدا خودداری کنند، تصریح کرد: موافقت صورت گرفته از سوی ترکیه، صرفا برای کامیون های ترانزيتي ايراني بوده که از اروپا به مقصد ایران در حال حرکت بودند.
رئیس کمیسون تجارت اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه این کامیون‌ها متوقف در مرزهای بلغارستان و گرجستان و بندر مرسین بودند، گفت: مجوز صادره برای رانندگان ترانزیتی حاضر در مرزهای مذکور بوده تا با رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه ای وارد کشور شوند. 
رنگ رونا با تاکید بر اینکه با توجه به این موضوع مرز بازرگان همچنان برای صادرات کالاهای ایرانی بسته است، بیان کرد: صادرکنندگان به جد از ارسال کالاهای صادراتی به این پایانه مرزی تا اطلاعي بعدي اجتناب کنند تا دچار خسارت‌ نشوند.

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.