درجلسه 56 شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان مطرح شد، حل مشکل اختصاص آب به اراضی شیب‌دار و باغات زیتون طارم با جدیت در حال پیگیری است

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان ، پنجاه و ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان به صورت ویدئو کنفرانس در محل اتاق بازرگانی زنجان، استانداری و سایر ادارات برگزار شد.

محمود ضرابی نایب رئیس نخست اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با اشاره به موضوعات جلسات گذشته شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان برگزار شده است، اظهار کرد: در این جلسه شورا دستور جلساتی چون ارائه گزارش وضعیت اجرای بند ٤ مصوبات جلسه 5٤ شورای گفتگو توسط انجمن زیتون استان  و موضوع تامین حق آبه اراضی شیب دار شهرستان طارم ،تهاتر مانده بدهی های اتاق تعاون، تخصیص محل مناسب به اتحادیه تعاونیهای دانش بنیان جهت استقرار شرکتها و موضوع حل و فصل موانع و مشکلات مجتمع صنایع دستی نور و راه اندازی پروژه بررسی می شود.

پس از ارائه گزارشی از سوی رئیس انجمن ملی زیتون ایران در رابطه با ایجاد و پیگیری پایانه فروش زیتون در استان زنجان، مدیر تعاونی‌های تولید روستایی استان زنجان با بیان اینکه مقرر شده355  هزار هکتار زیر کشت زیتون برود اظهار کرد: متاسفانه سال‌هاست این مشکل برطرف نشده و همچنان پابرجا است.

در ادامه جواد تاراسی رئیس جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح آبیاری تحت فشار در اراضی شیبدار عنوان کرد: همه مطالباتی را که به پیمانکار پروژه داشتیم را به صورت کامل پرداخت شده و پروژه‌های طرح تجهیز 1500 هکتار از اراضی شیبدار به سیستم آبیاری تخت فشار نهایی و قابل افتتاح است که انتظار داریم این پروژه‌ها در دهه فجر به بهره‌برداری کامل برسند تا شرکت‌ها در اخذ تسهیلات بانکی نیز دچار مشکل نشوند.

در بخش پایانی این جلسه فتح الله حقیقی استاندار زنجان با تاکید بر اهمیت برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از لزوم برگزاری جلسات بیشتر برای پیگیری و حل مشکلات بخش خصوصی صحبت به میان آورد.

وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی باید تعداد جلسات شورا در استان افزایش پیدا کند، اظهار کرد: استان زنجان در تولید زیتون کشور به عنوان قطب تولید مطرح بوده   و سهم ۴۰ درصدی در تولید روغن زیتون دارد که برای همین مهم باید یک بازارچه فروش محصولات زیتون در استان ایجاد شود .

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با مشکل تامین آب اراضی شیب‌دار طارم، تصریح کرد: موضوع حل مشکل اختصاص آب به اراضی شیب‌دار و باغات زیتون طارم با جدیت در حال پیگیری است و نیاز به تامین برق این اراضی را حل کرده‌ایم و منتظر اختصاص آب از سوی وزارت نیرو هستیم تا به طور کارشناسی این معضل حل شود.

انتهای پیام/الف.میم

نظر شما
همه ی نظرها (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.