اختصاصی / مدیرعامل شرکت پارس سوئیچ زنجان در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق بازرگانی زنجان:

صرفه جویی سالانه 500 هزار یورویی با ایجاد آزمایشگاه فشار قوی برق در زنجان/ هزینه و زمان کمتر نتایج تست ها با ایجاد آزمایشگاه فشار قوی برق در زنجان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، قاسم کرمی مدیر عامل شرکت پارس سوئیچ در گفت‌وگو با واحد روابط عمومی این واحد، در رابطه با ایجاد آزمایشگاه فشار قوی صنایع برق و استفاده واحد‌های تولیدی حوزه برق استان از آن، اظهار کرد: در کارگروهی که متشکل از دستگاه های مربوطه و فعالان این حوزه بوده شرکت "اپیل" به عنوان مسول ایجاد این آزمایشگاه در زنجان انتخاب و جهت همکاری معرفی شده بود.
وی با اشاره به اینکه در همین راستا و با توجه به علاقه مندی این شرکت به استفاده از زمین های شرکت پارس سوئیج برای ایجاد آزمایشگاه فشار قوی در زنجان جلسات مختلفی برگزار شد، تصریح کرد: شرکت با توجه به این موضوع قیمت کارشناسی شده ای را برای خرید اعلام کرد، اما توافقات لازم با شرکت مذکور برای خرید زمین از جانب آنها صورت نگرفت و پس از آن پیشنهاد خرید زمین در شهرک صنعتی اختصاصی الکترونیک به آنها شده است.
کرمی با بیان اینکه شرکت پارس سوییچ با توجه به نیاز خود و همچنین دیگر واحدهای تولیدی صنایع برق به صورت مستقل تصمیم به ایجاد آزمایشگاه فشار قوی برق دارد و صحبت هایی نیز با پارک علم و فناوری صورت گرفت تا در زمین متعلق به خود شرکت مرکز نوآوری نیرو ایجاد شود، تصریح کرد: با وجود این پیگیری ها، این مهم منابع مالی لازم و قابل توجهی نیاز دارد که ایجاد و آغاز به کار آن نیازمند تسهیلات ارزان قیمت و بالا است.
وی با تاکید بر اینکه جهت ایجاد آزمایشگاه فشاری قوی برق در زنجان و در زمین متعلق به شرکت با توجه به نزدیکی به پست فشار قوی غایتی، نقطه مطلوبی است، گفت: می توان با ایجاد این مرکز 80 درصد تست های مورد نیاز صنایع برق کشور را در آزمایشگاه زنجان انجام داد.
مدیرعامل شرکت پارس سوییچ با بیان اینکه سالیانه رقم حداقل ۵۰۰ هزار یورو هزینه تست ها در خارج از کشور بوده که ایجاد این آزمایشگاه، صرفه جویی قابل توجه ارزی در پی خواهد داشت، ابراز کرد: آزمایشگاه های خارج از کشور به صورت مستقیم با ما همکاری ندارند و تست ها از طریق شرکت های خارجی و از مبدا کشورهای همسایه با طی فرآیندی طولانی و سخت صورت می گیرد.
کرمی با تاکید بر اینکه تمامی شرکت های حوزه صنایع برق در کشور می توانند با ایجاد این آزمایشگاه به سرعت و با هزینه های پایین تر و به صرفه در حداقل زمان نتایج را اخذ و برنامه های خود را پیگیری نمایند، افزود: حداکثر سرمایه گذاری موردنیاز ایجاد این آزمایشگاه۳۰۰ میلیارد تومان می باشد که شامل صفر تا 100 ایجاد و راه‌اندازی و خرید تجهیزات در بازه زمانی 12 الی 18 ماهه است.
وی درپایان با تاکید بر اینکه شهر زنجان در بخش برق و الکترونیک ظرفیت بسیار بالایی شامل امکانات و برخی زیرساخت ها، صنایع پایه برق، نیروی انسانی و پایگاه علمی چون دانشگاه زنجان و ... دارا است، اظهار کرد: استان زنجان در حوزه صنایع برق و الکترونیک نیازمند یک کار جدی و سرمایه گذاری بزرگ می باشد که تحقق این مهم نیاز به مشوق ها و تسهیلات ارزان قیمت و حمایت مسولان امر دارد.
انتهای پیام/الف.میم

آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 شهریور 1400 09:04

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…