در جلسه کمیته کارشناسی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد

توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذار در زنجان نیازمند توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی و جاده ای است/ سرفصل اعتبارات عمرانی در استان زنجان نیازمند افزایش است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، جلسه کمیته کارشناسی ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با محوریت موضوع حمل و نقل ریلی و جاده ای استان زنجان در محل سالن جلسات شهید شهریاری اتاق برگزار شد.
محسن عطائیان عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون حمل و نقل بیمه اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به بازدیدهای میدانی و جلسات این کمیسیون در رابطه با ایستگاه ریلی سلطانیه، اظهار کرد: توسعه این ایستگاه ریلی می‌تواند در آینده موجب افزایش ظرفیت حمل و نقل استان و افزایش میزان جابجایی بار از مبدا استان زنجان شود.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت بالایی برای توسعه ظرفیت های حمل و نقل ریلی و جاده ای در استان زنجان وجود دارد، تصریح کرد: همه مسئولان و دست‌اندرکاران در این زمینه باید برای توسعه استان همگام شده و در جذب اعتبار و تعریف پروژه‌های جدید توسعه‌ای در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه های حمل و نقل تلاش جدی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه استان زنجان در محور توسعه جدید با اهداف چند منظوره می تواند کریدور اصلی جابجایی بار و مسافر از شمال به شمال غرب و بلعکس باشد، تصریح کرد: توسعه راه‌ها و محورهای ارتباطی این ناحیه می تواند از طریق ایجاد راه ها در مناطق شمالی استان زنجان رقم خورد.
عطائیان با بیان اینکه سالانه حجم بالایی از مسافر و بار از طریق استان زنجان به دیگر مناطق کشور از جمله مناطق شمالی صورت می گیرد، گفت: ایجاد و توسعه راه‎های جدید از زنجان به شمال کشور کاهش ۱۸۶ کیلومتری مسیر را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/الف.میم

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…