رئیس اتاق بازرگانی بابل عراق در نشست تخصصی با مدیران و فعالان تجاری استان زنجان:

برای تبادلات تجاری و اقتصادی اتاق های زنجان و بابل آمادگی داریم

 رییس اتاق بازرگانی استان بابل عراق نیز با بیان اینکه این استان ۲ میلیون نفر جمعیت و با احتساب استان های همجوار در مجموع ۱۰ میلیون جمعیت دارد، گفت: استان بابل عراق موقعیت خوبی برای تبادلات تجاری دارد.

 صادق هاشم فاضل، با تاکید بر اینکه استان بابل به استان کشاورزی در عراق مشهور است، تصریح کرد: این استان، در تولید خرما و ذرت، رتبه اول را دارد.

وی خاطرنشان کرد: عبور نهر فرات از وسط بابل و تقسیم آن به ۲ قسمت در زیبایی آن نقش مهمی ایفا کرده و علاوه بر آن به داشتن نخلستان های زیاد معروف است.

رییس اتاق بازرگانی استان بابل عراق، به ظرفیت های گردشگری در استان بابل هم اشاره کرد و گفت: چون قدمت زیادی دارد نمادی برای عراق محسوب می شود و در برخی شاخص ها حتی از خود عراق هم معروف تر است.

 فاضل با بیان اینکه بابل به خاطر آثار تاریخی، موزه های بین المللی، قدمت دینی بسیار زیاد، و مقبره های پیامبران و فرزندان امامان، پتانسیل خوبی برای گردشگری است، اظهارداشت: وجود آرامگاه های زیادی از پیامبران و خاکسپاری فرزندان امام علی(ع) وجود زیارتگاه قاسم برادر امام رضا (ع) و آرامگاه شریفه بنت الحسن دختر امام حسن (ع) در استان بابل، خواستگاه زیادی برای زیارت از ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس دارد.

 وی بابل را از جمله استان های اول عراق در برخی از تولیدات عنوان کرد و گفت: در حوزه صنعتی، وجود کارگاه‌های صنعتی بزرگ شهر اسکندریه از شهرهای استان بابل، قابل توجه بوده و ماشین سازی شهر اسکندریه بابل از پتانسیل های قابل توجه آن است.

رییس اتاق بازرگانی استان بابل عراق، ظرفیت هایی مانند صنعت نساجی، صنایع مرتبط با مصارف ساختمانی را از موارد قابل مطرح عنوان کرد و افزود: وجود  کارخانه های نساجی زیاد در شهرک صنعتی بابل، وجود  یکی از بزرگترین کارخانه های نساجی در حله عراق و کارخانه بزرگ در حوزه فرش دستبافت بابل، از جمله ظرفیت های استان بابل است.

فاضل با تاکید بر اینکه  اتاق بابل به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین اتاق‌های بازرگانی محسوب می شود، تصریح کرد: ۸۰ هزار تاجر در اتاق بازرگانی بابل عضویت دارند که با استفاده از این ظرفیت، می توانیم در زمینه‌های مختلف تجاری، همکاری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امید زیادی برای  ایجاد تبادلات اقتصادی با اتاق زنجان داریم، گفت: توافق نامه های همکاری با اتاق های زیادی در ایران داریم و مهمترین هدف از سفر ما به استان زنجان این است که با اتاق زنجان هم برای مبادلات تجاری هماهنگ شویم و کار را به صورت عملیاتی جلو ببریم.

رییس اتاق بازرگانی استان بابل عراق، با اشاره به اینکه به منظور آغاز همکاری های دوجانبه، تعدادی از تجار فعال و بزرگ بابل که در زمینه های مختلف فعالیت دارند در این سفر حضور دارند اظهارداشت: حضور تاجران بابل در این دیدار، باعث می شود تا امکانات زنجان را از نزدیک ببینند و  قطعا این سفر شروعی برای انجام کارهای مشترک بین اتاق بابل و زنجان خواهد بود.

وی در ادامه از تجار و فعالان اقتصادی استان زنجان دعوت کرد تا با حضور و شرکت در نمایشگاه‌های دائمی بابل و نیز سایر مناطق عراق، ضمن عرضه مستقیم تولیدات خود، با پتانسیل ها و قابلیت های بابل هم آشنا شوند.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…