رئیس اتاق بازرگانی زنجان تاکید کرد: لزوم گسترش فرهنگ داوری در بین فعالان اقتصادی و تجار

‍برگزاری دوره آموزشی "روش‌های حل و فصل اختلافات با تاکید بر داوری" به همت اتاق بازرگانی زنجان


رئیس اتاق بازرگانی زنجان تاکید کرد: لزوم گسترش فرهنگ داوری در بین فعالان اقتصادی و تجار

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، دوره آموزشی حل اختلافات تجاری با تمرکز بر موضوع داوری، به همت اتاق ظهر روز پنج‌شنبه ۲۵ آبان‌ماه در سالن جلسات شهید شهریاری اتاق برگزار شد.

صمد یوسفی اصل رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این دوره آموزشی با اشاره به اینکه درصدد گسترش و افزایش فرهنگ داوری در بین فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی هستیم، اظهار کرد: داوری دارای هزینه‌های مالی و روانی کمتری می‌باشد.

وی با بیان اینکه موضوع داوری از اهمیت بسزایی برخوردار است، تصریح کرد: تکرار برگزاری چنین دوره‌هایی فرهنگ داوری نیز گسترش خواهد یافت.

علی مقدم ابریشمی دبیرکل مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در این دوره آموزشی با بیان اینکه هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع داوری، آشنایی تجار و فعالان اقتصادی با این مبحث است، اظهار کرد: مرکز داوری در سال ۱۳۸۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی کار خود را آغاز کرده و داوری سازمانی برای نخستین بار به مسائل حقوقی کشور اضافه شد.  

وی با بیان اینکه مرکز داوری با هدف ترویج و توسعه سازمانی حل و فصل اختلافات تجار کار خود را آغاز کرد، ابراز کرد: مرکز داوری در بسیاری از استان‌های دارای دفتر بوده و موفق عمل کرده و با توجه به اینکه زنجان، استان مهمی است و فعالان اقتصادی و تجار خوبی دارد، درصدد آشنایی هرچه بیشتر آنها با مرکز داوری هستیم.

در ادامه این دوره آموزشی مباحثی از جمله روش‌های حل و فصل اختلافات، روش‌های حل اختلافات بین‌المللی، روند رسیدگی به پرونده‌ها، روند اخذ تصمیمات، داوری، میانجی‌گری، کارشناسی، سازش، مذاکره، رسیدگی اختصاری، انواع داوری‌های داخلی و بین‌المللی، داوری موردی و سازمانی، مهم‌ترین آثار تمایز بین داوری داخلی و بین‌المللی و حدود اختیارات داوری و موضوعات دیگر به شرکت‌کنندگان ارائه شد.جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک نمایید

آخرین ویرایش در شنبه, 27 آبان 1402 11:01

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
irdirector@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…