هفتاد و هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با حضور دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی

رئیس اتاق بازرگانی زنجان تاکید کرد:
استقرار نماینده بانک مرکزی در استان‌ها بسیاری از مشکلات فعالان اقتصادی را مرتفع خواهد کرد

بررسی مشکلات فعالان اقتصادی با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی در هفتاد و هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، هفتاد و هشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان عصر روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی، استاندار زنجان، فعالان اقتصادی و بخش خصوصی، مدیران و روسای دستگاه‌های دولتی در سالن جلسات شهید شهریاری اتاق بازرگانی برگزار شد.

صمد یوسفی اصل رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با اشاره به توانمندی‌های تولیدی و صنعتی استان در بخش‌های مختلف، سرب و روی را مهم‌ترین صنعت استان عنوان کرد و اظهار داشت: بخش مهمی از صادرات استان مربوط به بخش سرب و روی بوده و چرخه کاملی از تولید و صادرات در این بخش را شاهد هستیم.

وی با اشاره به حضور مثمرثمر وزیر امور اقتصاد و دارایی در جمع فعالان اقتصادی و جلسات شورای گفت‌وگوی کشوری و استان‌ها و تقدیر از نگاه ویژه وی به این بخش، تصریح کرد: استان زنجان دارای توانمندی‌های مطلوبی در بخش‌های تولیدی و صنعتی از جمله صنعت برق و الکترونیک، نساجی و ... است و واحدهای تولیدی و صادراتی بسیار بزرگی در بخش‌های مذکور در زنجان فعالیت دارند.

وی اشاره‌ای به مشکلات عدیده فعالان اقتصادی استان زنجان در بخش‌هایی از جمله تعهدات ارزی، ورود موقت، مشکلات گمرکی، مشکلات مالیاتی و ... داشت و گفت: یکی از این مشکلات مربوط به استردادهای مالیات است که با وجود اینکه قانون برای آن زمان یک ماهه تعیین کرده، اما گاهاً شاهد آن هستیم که پروسه آن حتی تا یک سال نیز زمانبر می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان در بخش دیگری از سخنان خود، زنجان را دارای ظرفیت‌های بالایی در تولید و صنعت عنوان کرد و از فعالیت واحدهای صنعتی بسیاری در بخش‌های مختلف در این استان خبر داد.

در ادامه سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز با اشاره به روند رو به بهبود و تکامل استان زنجان در بخش‌های تولیدی و صنعتی طی سال‌های گذشته، زنجان را از استان‌های مهم و قطب کشوری در برخی از بخش‌های تولیدی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تلاش بر پیش‌بینی‌پذیر کردن اقتصاد از جمله برنامه‌های وزارت اقتصاد و دارایی است، تصریح کرد: کاهش بخشنامه‌ها نیز یکی از اقدامات وزارت‌خانه بوده که در این راستا شاهد کاهش بخشنامه‌ها در بخش گمرک طی یک سال گذشته بوده‌ایم.

خاندوزی تعدد بخشنامه‌های صادره را یکی از مشکلات و موانع مضر سیستم اداری کشور عنوان کرد و افزود: امید داریم تا با همه سختی‌هایی که در مسیر تولید و تولید کننده  وجود دارد، پا به پای آنها حرکت و حمایت کنیم تا هر سال شاهد بهبود محیط کسب و کار نسبت به سال گذشته آن باشیم.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه سخنان خود با استقبال از پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی زنجان در راستای استقرار نماینده بانک مرکزی در استان‌ها، خاطرنشان کرد: این موضوع لازم بوده و می‌تواند پیشنهاد بسیار خوبی در راستای حل مشکلات باشد که آن را از بانک مرکزی پیگیری خواهیم کرد.

وی با استماع مشکلات و موانع، دیدگاه‌ها و راهکارهای فعالان اقتصادی استان زنجان، از پیگیری موضوعات و مسائل مطروحه در وزارت‌ اقتصاد و امور دارایی خبر داد.

در این جلسه همچنین فعالان اقتصادی استان در بخش‌های مختلف تولید نیز به بیان دیدگاه‌ها، نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود پرداختند که از آن جمله می‌توان به موضوعاتی از قبیل ورود موقت، عوارض صادراتی، تعهدات ارزی، مشکلات مرتبط با بانک مرکزی، مشکلات مربوط با تامین مواد اولیه، مشکلات تولید و ترخیص کالاها از گمرک، مشکلات مرتبط با سامانه‌های ثبت سفارش کالا، مشکلات استرداد مالیاتی، مشکلات مرتبط با صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و ... اشاره کرد.جهت مشاهده گزارش تصویری این نشست کلیک نمایید.آخرین ویرایش در شنبه, 18 آذر 1402 08:46

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
irdirector@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…