رییس اتاق بازرگانی زنجان تاکید کرد:  سایه سنگین بخش‌نامه های خلق‌الساعه بر روی فعالیت‌های اقتصادی کشور

هفتاد و نهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با حضور عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور فعالان اقتصادی استان، در دومین سفر استانی رییس جمهور به زنجان ظهر روز شنبه ۱۶ دی ماه در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

صمد یوسفی اصل رئیس اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با اشاره به مشکلات عدیده فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف تولید، صنعت، صادرات و غیره اظهار کرد: تیم اقتصادی دولت باید نسبت به مسائل اقتصادی اطلاعات و اشراف کامل را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه عمده مسائل تولید و صنعت به صورت مکرر در جلسات، نشست‌ها، همایش‌ها و برنامه‌های مختلف مطرح شده است، تصریح کرد: اقتصاد و جریان آن دارای یک استاندارد معین و ریل‌گذاری مشخصی دارد که الگوبرداری از کشورهای توسعه یافته و صنعتی نیز از جمله محورهای آن است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه در حال حاضر دورنمای مطلوبی از اقتصاد در کشور وجود ندارد، ابراز کرد: فعالان اقتصادی دارای مشکلات بسیار عدیده‌ای هستند که یکی از آنها بخشنامه‌های خلق‌الساعه و بسیار زیاد است.

یوسفی اصل با بیان اینکه بخشنامه‌های خلق‌الساعه مشکلات فراوانی را ایجاد می‌کند در حالی که هر بخشنامه‌ای در حوزه اقتصاد صادر می‌شود باید نظرات و ایده‌های انجمن‌ها و فعالان حوزه‌های مختلف اقتصادی به صورت کامل در نظر گرفته شود، گفت: درخواست مشخص ما این است که زمانی که بخشنامه‌ها صادر می‌شود، یک بازه زمانی مشخصی برای اجرای آن در نظر گرفته شود تا واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی بتوانند خود را با شرایط آن، تنظیم و تطبیق نمایند.

در ادامه این جلسه فعالان اقتصادی استان زنجان در بخش‌های مختلفی به بیان دیدگاه‌ها، نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود پرداختند که نمایندگانی از بخش صنعت روی، صنعت برق و الکترونیک و تجهیزات وابسته، شرکت‌های دانش بنیان، نماینده سرمایه‌گذاران خارجی در استان زنجان، نماینده بانوان فعال اقتصادی، پایانه صادراتی و دیگر بخش‌ها به بیان مسائل خود پرداختند.

مجید گلشنی منفرد مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات فعالان و واحدهای تولیدی اقتصادی و صادراتی در استان و دسته‌بندی آنها در بخش‌های مختلف، اظهار کرد: این مشکلات در بخش‌های مختلفی به صورت مجزا دسته‌بندی شده که بخشی از آنها در این جلسه مطرح شد که با تعامل با وزیر و وزارتخانه پیگیری خواهد شد.

سخنرانی پایانی این جلسه نیز عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که با اذعان به وجود برخی از مشکلات در بخش صنعت، تولید و تجارت، اظهار کرد: تولید در کشور باید به سمت صادرات حرکت نماید و تولید ثروت و ورود ارز به کشور از طریق صادرات به صورت جدی در دستور کار باشد.

وی با بیان اینکه تولیدات دانش بنیان و صادر محور بودن محصولات دو اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت است، تصریح کرد: از خام فروشی باید جلوگیری شده و ایجاد ارزش افزوده و حرکت تولید به سمت صادرات محور بودن باید در زمره اقدامات باشد.

علی آبادی با بیان اینکه تمرکز وزارتخانه بر حل مشکلات بزرگ و به صورت اساسی بوده که موضوع رفع تعهدات ارزی از جمله این موارد می‌باشد، ابراز کرد: فعالان اقتصادی خود باید راه‌حل‌ها را به ما ارائه دهند تا حل مشکلات به صورت جدی پیگیری و اجرایی شود.

 

جهت مشاهده گزارش تصویری این نشست کلیک نمایید

آخرین ویرایش در شنبه, 23 دی 1402 13:29

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
irdirector@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…