توسعه صنعت پخش، از کمبود یا فقدان کالا در بازار عرضه جلوگیری می‌کند

علی فروتن‌راد رئیس انجمن شرکت‌های پخش استان زنجان در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان با اشاره به عملکرد و اقدامات این انجمن در راستای تحقق اهداف این صنعت، اظهار کرد: با توجه به نوپایی انجمن شرکت‌های پخش استان زنجان و نظر به سابقه ناموفق تلاش‌های صورت گرفته در گذشته، جهت تشکیل و ساماندهی این انجمن، در حال حاضر هدف‌ اصلی معطوف به جذب حداکثری اعضای فعال در این حوزه است.

وی با بیان اینکه سازماندهی فعالیت‌ها بر اساس اولویت‌ها و معرفی انجمن به دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های ذیربط نیز از جمله برنامه‌های انجمن شرکت‌های صنعت پخش استان زنجان است، تصریح کرد: فعالیت‌های انجمن، جهت مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها و ایفای نقش به‌عنوان بازوی اجرایی توانمند در پیشبرد اهداف اقتصادی و اجتماعی دولت در جریان است.

فروتن‌راد با اشاره به مشکلات اساسی این صنعت در استان زنجان، مهمترین چالش در مقابل پیشبرد اهداف این انجمن را عدم باور اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در این حوزه به مشارکت جمعی در راستای حل مشکلات صنفی دانست و افزود: از طرفی به دلیل فعالیت گسترده اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد مجوز در استان در پخش محصولات اساسی حتی دارو و لوازم آرایشی، امید اعضای این انجمن به اثر بخشی فعالیت‌های انجام شده را به ندرت کاهش یافته است.

رئیس انجمن شرکت‌های پخش استان زنجان با ابراز امیدواری در راستای مساعدت دستگاه‌های اجرایی در برخورد با افراد فاقد مجوزهای لازم، گفت: صنعت پخش در کل کشور وظیفه فراهم نمودن امکان تامین به موقع و کافی محصولات متنوع از تولیدکننده به مراکز فروش را بر عهده دارد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: با توجه به تاثیر نوع فعالیت این صنعت، هر گونه سوء عمل در این فرآیند  موجب اخلال در امر تامین کالاهای مورد نیاز خانوار به‌ویژه کالاهای اساسی مصرفی می‌شود.

فروتن‌راد توسعه صنعت پخش را به منزله سهولت تامین کالا و جلوگیری از کمبود و یا فقدان کالا در بخش خرده‌فروشی تلقی کرد و ابراز داشت: عدم وجود و یا کمبود کالای مصرفی در قفسه فروشگاه‌ها موجب ایجاد نارضایتی در جامعه می‌شود، اما موضوع دارای اهمیت آن است که با مدیریت پویا و هوشمندانه و با توسعه فعالیت‌های صنعت پخش به عنوان بازوی اجرایی دولت در توزیع متوازن محصولات مصرفی، می‌توان از این معضلات جلوگیری کرد.

رئیس انجمن شرکت‌های پخش استان زنجان به سند جامع راهبردی صنعت پخش ایران نیز اشاره‌ای داشت و گفت: این سند با وجود دارا بودن محاسن فراوان در سازماندهی فعالیت این صنعت و ارائه چهارچوب‌های لازم بر اساس نیاز شرکت‌های پخش سراسری و بر مبنای شناخت این شرکت‌ها از صنعت، تدوین شده است.

????وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت بازبینی مجدد این صنعت و در نظر گرفتن نیازهای شرکت‌ها و افراد حقیقی فعال در زمینه پخش‌های محلی، استانی و منطقه‌ای و همچنین درک مطالبات شرکت‌های تولیدکننده دارای مجوز پخش که اقدام به توزیع و پخش محصولات تولیدی خود از طریق سیستم پخش اختصاصی می‌نمایند، سند مذکور دارای جامعیت بیشتر بوده و از طرفی تعداد اعضا و حوزه نفوذ انجمن‌های پخش را به شدت افزایش می‌دهد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 بهمن 1402 13:15

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
irdirector@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…