هر جامعه‌ای، جهت خلق ارزش و توسعه پایدارتر نیاز دارد از نیروی انسانی خود، چه مرد و چه زن به درستی بهره‌برداری کند

پریوش محمدی رئیس کانون زنان بازرگان استان زنجان در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، ضمن اشاره به نقش بانوان و تاثیر فعالیت‌های آنان در رشد و توسعه فضای اقتصادی، اظهار کرد: حجم فعالیت بانوان در اقتصاد استان زنجان از حد متوسطی برخوردار است اما این ظرفیت با ایجاد بستر اساسی و تدوین زیرساخت‌های مناسب میتواند تقویت گردد به نحوی که حتی بانوان روستایی نیز بتوانند از فرصت مشارکت کاربردی و قوی برخوردار باشند.

وی درک صحیح جامعه، بویژه نهادها وسازمان‌های اقتصادی در خصوص تاثیر مشارکت بانوان در مبحث اقتصاد را موضوعی مهم تلقی کرد و گفت: ایجاد توسعه پایدار در گرو ژرف اندیشی درباره فعالیت‌های اقتصادی متناسب با روحیات مردان و زنان در یک جامعه است و هر چقدر جامعه از نیروی انسانی خود چه مرد و چه زن به درستی بهره‌برداری کند، متضمن خلق ارزش و توسعه پایدارتر می‌شود.

محمدی با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده توسط کانون زنان بازرگان استان زنجان طی سال‌های گذشته و  برنامه‌های این کانون برای آینده عنوان کرد: ساماندهی و توامندسازی زنان در حوزه اقتصاد یکی از برنامه‌های اصلی این تشکل است و همچنین خاطرنشان کرد: کانون زنان بازرگان در نظر دارد تا با شناسایی زنان مستعد و فعال در حوزه‌های اقتصادی و تشکیل بانک اطلاعاتی، زمینه ورود این افراد به عرصه های مختلف کسب و کار بویژه فعالیت‌های تجاری را فراهم نماید.

وی گسترش تفکر و تقویت روحیه کارآفرینی زنان بازرگان  و پیگیری مجدانه جهت رفع مشکلات این قشر را نیز از دیگر برنامه‌های این کانون برشمرد و اظهار داشت: آموزش به‌عنوان یکی از ارکان اصلی تحقق اهداف اقتصادی، شبکه‌سازی و ایجاد ارتباط مطلوب با دستگاه‌های ذی‌ربط از دیگر برنامه‌های این کانون است که بخشی از آن اجرایی و بخش دیگری نیز در دست اجرا است.

رئیس کانون زنان بازرگان استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی از بانوان فعال اقتصادی از سوی این کانون در استان زنجان شناسایی و به عضویت کانون نیز درآمده‌اند، تصریح کرد: به‌روز بودن اعضا، آشنایی با مباحث جدید اقتصادی و آگاهی از بخشنامه‌ها و قوانین از جمله موضوعات مهم جاری در این کانون است که به صورت مستمر و برنامه‌ریزی شده در طول هفته به آن پرداخته میشود.

محمدی رئیس کانون زنان بازرگان استان زنجان، همیاری و همراهی دستگاه‌ها و نهادهای اقتصادی را یکی از مهم‌ترین موارد در تحقق مشارکت مطلوب بانوان عنوان کرد و افزود: گسترش فعالیت‌های کانون زنان بازرگان استان زنجان با کمک سایر دستگاه‌ها و نهادها می‌تواند سهم استان از اقتصاد را افزایش دهد.

وی در پایان به ویژگی‌ها و خصوصیات زنان و مردان و اثرات آنها در فعالیت‌های  اقتصادی اشاره کرد و گفت: بایستی تفاوت نگرش مردان و زنان به موضوعات، نقطه انفصال و شکاف درنظر گرفته نشود بلکه برعکس، به عنوان مرکز اصلی تبیین راهکارها و برنامه‌ها در راستای بهبود فضای اقتصادی تلقی گردد.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 26 بهمن 1402 11:52

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
irdirector@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…