سازمان تامین اجتماعی استان زنجان مشکلات موجود در مصوبات و قوانین بالادستی را پیگیری می‌کند

هفتمین جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان با حضور جمعی از اعضا و کارشناسان به ریاست رییس سازمان تامین اجتماعی استان در محل سالن جلسات تامین اجتماعی با رویکرد بررسی، اجماع‌نظر و تصمیم‌گیری در خصوص پیشنهادات و مشکلات واحدهای صنعتی در حوزه بیمه تامین اجتماعی برگزار شد.

محمود عزیزخانی رییس سازمان تامین اجتماعی استان زنجان در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت پیگیری موضوعات توسط فعالان اقتصادی اذعان داشت این نوع نشست‌ها نه تنها آگاهی طرفین را از مشکلات و قوانین ارتقا خواهد داد بلکه منتج به همفکری و تبادل نظر و ارایه راهکارهای مناسب و کارشناسی برای اجرای هر چه بهتر فرآیندهای جاری خواهد شد.

وی ادامه داد تامین اجتماعی استان تلاش می‌کند وظایف ذاتی خود را در حدود استانی به نحو احسن انجام دهد و در صورتی که موضوعی مرتبط به مصوبات و قوانین بالادستی باشد که این اداره کل در آنها نقشی ندارد اما بر اساس درخواست فعالان اقتصادی بویژه اتاق بازرگانی زنجان که معمولا مشکلات را جمع‌بندی می‌کند، قطعا پیگیری خواهد کرد.

رییس سازمان تامین اجتماعی استان زنجان با ارایه گزارش عملکرد و آمار سال 1402 عنوان کرد صاحبان اصلی این صندوق، فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع هستند و ما به‌عنوان متولی وظیفه داریم نقش خود را در مقابل آنها به خوبی ایفا کنیم، سال گذشته از 3 هزار و 781 واحدهای تولیدی، کارگاه‌ها و شرکت‌های در سطح استان جهت تقسیط بدهی‌ها حمایت کرده که رقمی بالغ‌بر 444 میلیارد تومان بود.

عزیزخانی با اشاره به اینکه از 68 مرکز تولیدی، صنایع و کارگاه‌ها در سطح استان بازدید کرده است افزود همیشه با در نظر گرفتن قوانین به دنبال راهکارهای مناسب حتی اخذ مجوزهای لازم جهت رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی نیز بوده‌ایم چرا که چرخ این واحدها چه کوچک یا متوسط برای این‌که همواره در حال حرکت باشد، مهمترین خواسته و هدف تامین اجتماعی استان است.

وی با اشاره به این که سال گذشته 637 مورد بخشودگی جرایم بالغ بر 12 میلیارد تومان برای بنگاه‌های اقتصادی در سطح استان انجام شده است خاطرنشان کرد ارایه آموزش تخصصی در اتاق بازرگانی زنجان، پارک علم و فناوری و حتی به طور مستقیم به متولیان تامین اجتماعی در شرکت‌ها در خصوص قوانین تامین اجتماعی از جمله رویکردهای اساسی این سازمان است که معاونت‌ها با برنامه‌ریزی و حتی با درخواست خود صنایع، قویا متمرکز در اجرای صحیح آن هستند.

افشارنیا رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان نیز ضمن تشکر از فرصت ایجاد شده تاکید کرد احصا و بیان مشکلات در فضای تخصصی مسیر تحقق اهداف و رفع موانع شاخه‌های صنعت و تولید را هموار خواهد کرد.

افشارنیا پیرو تشکیل سه جلسه تخصصی در رابطه با مشکلات موجود کارفرمایان بخش خصوصی با سازمان تامین اجتماعی و توضیحات مدیران حقوقی و حقیقی بخش صنعت و تجارت، نتایج جلسات را به شرح ذیل جهت آگاهی و پیگیری‌های لازم البته با پیشنهاد روش‌های پیگیری عنوان کرد:

مشکلات موجود در دو مرحله قابل طرح و پیگیری می‌باشد:
1- تشکیل جلسات مستقیم با مدیر کل سازمان تامین اجتماعی زنجان و روسای شعبات در سطح استان و نیز سازمان حسابرسی مربوطه در زنجان
2- طرح موضوع در شورای گفتگوی استان و پیگیری در شورای کشوری و از طریق اتاق بازرگانی ایران

سایر اعضا نیز مشکلات و موضوعات خود را مطرح و به ایجاد روش‌نامه و تغییر در آیین‌نامه‌ها و دستوالعمل‌ها تاکید کردند.

آخرین ویرایش در شنبه, 23 تیر 1403 11:20

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@gmail.com irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…