در چهارمین جلسه کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق زنجان مطرح شد؛ ضرورت توجه به بخش بازرگانی شرکت های حوزه آی تی و توسعه آن

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، جلسه کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان بعد از ظهر دهم دی ماه با حضور اعضا در سالن جلسات شهید شهریاری اتاق با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا و همزمان نیز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

فریبرز پلوئی دبیر کمسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای جلسه با اشاره به آغاز مجدد جلسات این کمیسیون پس از موج سوم شیوع ویروس کرونا و وقفه در برگزاری جلسات به دلیل رعایت دستورالعمل های مربوطه، عنوان نمود ضرورت دارد شرکت های فناوری اطلاعات ، جنبه ی بازرگانی خود را تقویت نمایند که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار بوده و علم خاص خود را می طلبد.
محسن حمیدی رئیس کمسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بینان اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه کنسرسیوم توسعه صنعتی در استان در حال شکل گیری است، ابراز نمود در زمینه وب و کسب و کارهای نوین مبتنی بر آن نیز می توان این موضوع را پیگیری کرد.
در ادامه ، حامد سرایی دیگر عضو کمیسیون با اشاره به اینکه  زیست بوم یا اکوسیستم آی تی در استان ما نیاز به اصلاح دارد، اظهار نمود در این بخش کمبود و خلاء حضور شرکت های تخصصی بازرگانی در حوزه آی سی تی وجود دارد.
همچنین بحث و تبادل نظر بین اعضای کمیسیون در خصوص ماموریت ها و جهت گیری فعالیت کمیسیون صورت گرفت که در این رابطه ، جلال صبا عضو کمیسیون بر جامعیت نگاه کمیسیون به ابعاد و زمینه های مختلف فعالیت های فناوری و نو آوری تاکید نمود.
در بخش دیگری از این جلسه سه شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دانش بنیان در جلسه حضور پیدا کردند و موانع و مشکلات و دیدگاه های خود را در رابطه با توسعه این بخش اظهار داشتند.
در ادامه ی جلسه مباحث مختلفی از جمله حمایت از شرکت های بومی و مزیت های رقابتی آنها، کیفیت ارائه خدمات و محصولات و قیمت های رقابتی در فرآیندهای مناقصه ای و سایر موارد مرتبط و همچنین ترغیب سرمایه گذاری در کسب و کارهای دانش بنیان و حوزه آی تی در استان زنجان مورد بحث و تبادل نظر اعضای حاضر قرار گرفت.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 دی 1399 11:11

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…