اطلاعیه های اتاق

اطلاعیه های اتاق

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، به اطلاع فعالان محترم اقتصادی استان زنجان می رساند، بر اساس نامه مدیرکل محترم سازمان امور مالیاتی استان، در راستای اجرای تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴ و با رعایت مفاد بند (ل) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، به منظور تکریم مودیان، اجرای عدالت مالیاتی با توجه به شرایط اقتصادی کشور، تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد سال ۱۴۰۱ برخی از صاحبان مشاغل، به پیوست بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۴۰۲/۳ مورخ ۱۴۰۲/۳/۲۷ رئیس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور، جهت اطلاع و بهره برداری اطلاع رسانی می‌گردد. برای دریافت بخشنامه کلیک کنید
 گمرک جمهوری اسلامی ایران طی مکاتبه ای با اتاق ایران، «وحید خدرویسی»، مدیر کل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد گمرک جمهوری اسلامی ایران را به منظور اخذ گزارشات و اعتبار بررسی شکایات و استماع انتقادات خدمت گیرندگان در حوزه گمرک جمهوری اسلامی ایران، معرفی کرده است. بر این اساس، معاونت کمیسیون‌های اتاق ایران در نظر دارد در راستای حمایت از فعالان اقتصادی و بازرگانان و مشکلات ایشان در حوزه گمرکات جلسه ای را ساعت 14 روز یکشنبه 24 اردیبهشت ماه امسال در محل اتاق ایران برگزار نماید.
برای دریافت آئین نامه رفع تعهدات ارزی کلیک کنید
احکام مالیاتی قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و سوالات و ابهامات در ارتباط با شمول مالیات نسبت به درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی غیر فلزی محصولات نفتی گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام/ برای دریافت کلیک کنید
ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، به اطلاع میرساند صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان زنجان در نظر دارد با هدف کمک به توسعه و تثبیت اشتغال از طریق حمایت از تکمیل و ارتقای فنی محصولات و خدمات دانشبنیان، توسعه زیرساختهای مورد نیاز شرکتها برای ظرفیت سازی برای افزایش عرضه این محصولات و کمک به افزایش تولید و فروش محصولات دانش بنیان و فناورانه نسبت به ارائه تسهیلات به شرکتهای فناور و دانشبنیان اقدام نماید. لذا آن دسته از شرکتهای متقاضی مستقر در استانزنجان که تمایل به استفاده از این تسهیلات دارند مدارک زیر را به آدرس پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند. 1 - درخواست مکتوب2 - طرح توجیهی شامل ابعاد فنی و مالی3 - میزان اشتغال ایجاد شده با اجرای طرح4 - میزان افزایش تولید پس از اجرای طرح5 - آخرین روزنامه رسمی شرکت6 - رزومه مدیران شرکت به همراه اطلاعات تماس مدیران شرکت7 - مشخصات نیروی انسانی…
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، به منظور توسعه تجاری فی مابین بین تجار و تولیدکنندگان ایرانی و آفریقای جنوبی، مووسه آتیه داران روماک قصد دارد برای هفته دوم فروردین ماه ۱۴۰۲ نسبت به اعزام هیات بازاریابی و تجاری به کشور آفریقای جنوبی از هر گروه کالایی فقط یک شرکت بر اساس اولویت در ثبت نام اقدام نماید.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، بر اساس نامه مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری زنجان، همایش سرمایه گذاری شهر شیشه هرمزگان 14 دی ماه سال 1401 برگزار می گردد. جهت مشاهده اینجا کلیک کنید
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، بر اساس نامه معاونت بین الملل اتاق بازرگانی ایران، طبق اطلاع واصله از رایزن بازرگانی کشورمان در مسقط عمان، وزارت کشاورزی و منابع آب عمان به دلیل تنظیم بازار و حمایت از تولید داخلی و حمایت از کشاورزان در فصول برداشت ممنوعیت فصلی برای ورود ۱۲ قلم محصولات کشاورزی شامل هندوانه، خیار، گوجه فرنگی، بادمجان، گل کلم، کلم، کاهو، کدو سبز، کدو تنبل، بامیه، خربزه و فلفل را از تاریخ 2022/12/9 برابر با 1401/9/18 اعمال نموده است.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، به موجب اصلاح آیین نامه یاد شده، سازمان امور مالیاتی کشور موظف است معادل هزینه های تحقیق و توسعه شرکت ها و مؤسسات متقاضی را که به تأیید معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور رسیده است، به عنوان اعتبار مالیاتی محسوب نماید به نحوی که معادل هزینه­های تحقیق و توسعه از مالیات قطعی شده همان سال یا سال­های آتی شرکت­های یاد شده کم شود. برای دریافت آئین نامه اصلاحی اینجا کلیک کنید
نظر به نامه معاونت محترم پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب تهران و با توجه به اینکه طبق گزارش های دریافتی و پرونده های قضایی تشکیل شده متأسفانه در طی ماههای گذشته تعداد پرونده های با موضوع کلاهبرداری توسط اتباع خارجی به ویژه اتباع کشورهای آفریقایی از اتباع ایرانی از طریق ارائه دلارهای جعلی افزایش یافته است که در بررسی پرونده های قضایی و گزارش افسران پلیس آگاهی، شگرد و روش ارتکاب کلاهبرداری معمولا بدین طریق میباشد که تبهکاران این پرونده ها که عمدتا از اتباع کشورهای آفریقایی هستند؛ با شناسایی افراد دارای تمکن مالی و نیازمند به ارزهای خارجی (عمدتاً دلار) با اعلام اینکه قصد سرمایه گذاری در ایران را دارند، با فریب اتباع ایرانی و دریافت ریال، ارزهای جعلی مورد نظر را به مالباختگان تحویل می دهند. با عنایت به اهمیت موضوع مقتضی است در انجام مراودات مالی ضمن هوشیاری و دقت کافی در صورت مواجهه…
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، نظر به نامه مدیر کل محترم دفتر ترویج تجارت سازمان توسعه تجارت ایران مبنی بر برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با خدمات و فعالیت های صندوق ضمانت صادرات ایران (بیمه اعتبار صادرات) در روز شنبه مورخ 19/09/1401 علاقمندان محترم می توانند با مراجعه به سایت TPO.IR در قسمت اطلاعیه ها به صورت رایگان نسبت به ثبت نام اقدام و یا با شماره تلفن 22663869 تماس حاصل فرمایند.
به گزار روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، به اطلاع فعالان اقتصادی می‌رساند ، بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی به منظور تسریع در قطعیت پرونده‌های مالیاتی و جلوگیری از تطویل فرآیند دادرسی مالیاتی، مهلت استفاده از بخشودگی جرایم مالیاتی تا تاریخ ۱۶ دی ماه سال ۱۴۰۱ تمدید گردیده است.
نمایشگاه اختصاصی و تخصصی ایران در پاکستان با مجوز سازمان توسعه تجارت و از سوی شرکت مدیریت بین‌المللی تجارت و رویداد آرسا از تاریخ 18 تا 20 بهمن امسال در محل هتل کنتینانتال شهر لاهور برگزار خواهد شد.
در اجرای موافقت اصولی شماره 5874/14/ص مورخ 02/07/1401 اتاق ایران مبنی بر تاسیس و ثبت " انجمن دارندگان نشان های تجاری پوشاک ایران " در اتاق ایران، مقرر گردید تا مجمع عمومی موسسین انجمن مزبور در ساعت 14 روز یکشنبه مورخ 08/08/1401 در محل سالن طبقه اول ساختمان جدید اتاق بازرگانی ایران به نشانی: تهران، خیابان طالقانی، نبش خیابان شهید موسوی(فرصت)، پلاک 175 با رعایت تشریفات قانونی برگزار شود. لذا بدینوسیله از کلیه فعالین در این حوزه دعوت می نماید از روز چهار شنبه مورخ 27/07/1401 الی پایان وقت اداری روز شنبه مورخ 07/08/1401 جهت ثبت نام و تکمیل مدارک عضویت به معاونت استان‌ها و تشکل های اتاق ایران واقع در تهران – خیابان طالقانی نبش خیابان شهید موسوی (فرصت) شماره 175 طبقه چهارم مراجعه نمایند. شایان ذکر است که مهلت یاد شده جهت ثبت نام و تکمیل مدارک قابل تغییر و تمدید نمی باشد. دستور جلسه : بررسی و…
به اطلاع می رساند بر اساس جدیدترین بخشنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران به شماره 1401/846448 ، امکان ترخیص نسیه برای نهادهای تولید اعم از مواد اولیه، ماشین آلات، کالاهای واسطه ای، تجهیزات و لوازم یدکی فراهم گردید. جهت دریافت فایل بخشنامه اینجا کلیک فرمائید.
به اطلاع می رساند اتاق بازرگانی کرمانشاه در نظر دارد هفتمین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه با رویکرد دانش بنیان را با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران و دانشگاه رازی دی ماه سال جاری در کرمانشاه برگزار کند.
به اطلاع می‌رساند ، بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته از سوی اتاق بازرگانی ایران ، نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا ۲۷ مهرماه در محل ساختمان اتاق بازرگانی ایران برگزار می شود
 به اطلاع می رساند بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته از سوی اداره کل امور مالیاتی استان زنجان موضوع تفویض اختیار بخشودگی جرایم قابل اظهار نظر به منظور تسریع در قطعی سازی پرونده های مالیاتی و جلوگیری از تطویل فرآیند دادرسی مالیاتی ابلاغ شده است.
 به اطلاع می رساند، بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات، رفع ممنوعیت صادرات انواع دستمال کاغذی صرفاً توسط واحدهای تولیدی منوط به ثبت آمار تولید در سامانه بهین یاب با رعایت سایر مقررات و ضوابط مربوطه بلامانع می باشد.
به اطلاع می رساند، بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته از سوی اتاق بازرگانی ایران مراسم بزرگداشت سالروز ملی صادرات در تاریخ شنبه سی‌ام مهرماه سال جاری در سالن اجلاس سران با حضور رئیس جمهور محترم و عده کثیری از فعالان اقتصادی برگزار خواهد شد با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته فی مابین سازمان توسعه تجارت ایران و نهاد ریاست‌جمهوری در خصوص این رویداد بزرگ ملی مقرر گردیده است تمامی شرکت کنندگان جهت حضور در مراسم ملزم به ثبت نام الکترونیکی از طریق لینک E-Tpo.ir باشد.
به اطلاع فعالان اقتصادی و صادرکنندگان محترم می رساند، حسب اطلاع رسانی صورت گرفته، مهلت ثبت نام در سامانه متقاضیان حضور در مراسم بیست و ششمین دوره گرامیداشت روز ملی صادرات به نشانی e-tpo.ie تا ساعت 24روز سه شنبه مورخ 19/7/1401 می باشد. با عنایت به مدت محدود و غیر قابل تمدید بودن تاریخ مذکور، ثبت نام تا این تاریخ مقدور خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع غذایی ابوظبی امارات 15 الی 17 آذرماه برگزار می شود.
برای دریافت مصوبات جلسات 62، 63، 65، 66 هیئت مقررات زدایی اینجا کلیک کنید
 به اطلاع می رساند، بر اساس مصوبات جلسه هشتاد و نهم کمیته اقدام ارزی کشور و با عنایت به اهمیت اقدام صادرکنندگان در خصوص مصوبه اخیر ( بند ۲ ) و عدم امکان تمدید مهلت تعیین شده توسط کمیته اقدام ارزی، موارد جهت اطلاع ذینفعان و فعالان و صادرکنندگان به حضور اطلاع رسانی میگردد.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…