اطلاعیه های اتاق

اطلاعیه های اتاق

نهمین نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک اندونزی (Keramika) برگزار می‌‌شود.
 سازمان توسعه تجارت از گشایشی جدید برای صادرکنندگان خبر داده است.
گمرک جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست‌های دولت برای حمایت از تولید و صادرات، تسهیلات گوناگونی را جهت فعالان تولیدی و تجاری به‌ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فاقد سابقه تخلف گمرکی در نظر گرفته و طی شیوه‌نامه‌ای ضوابط برخورداری فعالان مجاز اقتصادی واجد شرایط از این تسهیلات را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرده است. تسهیلات 18گانه گمرک برای این گروه به این شرح است : 1- ترخیص کالا خارج از سطح3 (مسیر قرمز)2- پذیرش ضمانت‌نامه بانکی حداکثر یکساله برای ترخیص قطعی ماده 6 قانون امور گمرکی3- پذیرش ضمانت‌نامه بانکی برای ترخیص قطعی و سایر رویه‌های ماده 6 آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی4- استفاده از تسهیلات ماده 57 آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی5- استفاده از تضمین بیمه‌ای برای صادرات6- استفاده کامل از تسهیلات بسته حمایت از تولید7- استفاده کامل از تسهیلات بسته حمایت از صادرات8- تخفیف در هزینه خدمات انجام امور گمرکی، موضوع بند الف ماده 3 آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی…
دهمین نمایشگاه تخصصی ماشین ها و ادوات کشاورزی، سیستم های نوین آبیاری و گلخانه ها همزمان با دهمین نمایشگاه تخصصی دام و طیور، شیلات و آبزیان، سم و کود، بذر و نهاده ها در استان زنجان از تاریخ 04 لغایت 07 آبانماه بارعایت پروتکلهای بهداشتی، توسط شرکت محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان زنجان ( کاسپین ) و با حمایت استانداری زنجان، سازمان جهاد کشاورزی، صمت، بانک کشاورزی، پارک علم و فناوری، اتاق بازرگانی، شرکت شهرک های کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و اداره کل دام پزشکی و شرکت شهرک های صنعتی و تشکل های بخش خصوصی برگزار می شود. به اطلاع می رساند، برگزاری نمایشگاه تخصصی کشاورزی در راستای نقشه راه تجاری و اقتصادی است و باتوجه به اینکه جهش اقتصادی و اشتغالزایی هدفمند مهمترین اولویت توسعه استان زنجان محسوب می شود، برگزاری نمایشگاه تخصصی کشاورزی می بایستی بتواند با دعوت از فعالان تجاری، تولیدکنندگان به نام کشوری…
 بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته، به اطلاع می رساند، پنجمین نمایشگاه دندانپزشکی قزاقستان در مرکز همکاری های تجاری قزاقستان آتاکنت واقع در شهر آلماتی از تاریخ 2021/10/14 لغایت 2021/10/16 برگزار می شود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با با شماره 0078002003976 تماس حاصل فرمایند.
 بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته، پاویون اختصاصی استان زنجان در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، املاک، سرمایه گذاری در ساختمان اربیل اقلیم کردستان عراق در بازه زمانی 16 لغایت 19 شهریورماه برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان،نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان با حمایت و اختصاص یارانه از سوی شرکت شهرک های صنعتی همزمان با روز ملی صنایع کوچک از 20 لغایت 22 مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان زنجان ( کاسپین ) برگزار می شود. برگزاری نمایشگاه تخصصی توانمندیهای صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در راستای توسعه زیرساخت های صنعتی، تجاری، خدماتی و کارآفرینی و تولید دانش بنیان با رویکرد توسعه صادرات غیرنفتی و شعار " زنجان در مسیر توسعه " از 20 لغایت 22 مردادماه 1400 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان زنجان ( کاسپی ) برگزار می شود. نمایشگاه تخصصی توانمندیهای صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در راستای مصوبه کارگروه توسعه صادرات استان زنجان بارعایت پروتکلهای بهداشتی، توسط شرکت محل دائمی نمایشگاه های بین المللی…
سرپرست دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از اعزام یک هیات تجاری به کشور قرقیزستان از تاریخ ۳۱ تیر لغایت ۵ مردادماه سال جاری خبر داد.
فرآیند انتخاب کارآفرینان برتر کشور آغاز شد
بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی در نظر دارد نمایشگاه اختصاصی ایران را در بغداد عراق از 19 تا 23 تیرماه 1400 برگزار کند.
براساس اعلام سازمان توسعه تجارت ایران؛ صادرکنندگان ریالی کالا در بازه زمانی 97.1.22 لغایت 97.5.16 به کشورهای غیر از عراق و افغانستان، جهت اقدام برای رفع تعهد ارزی خود می‌توانند حداکثر تا پایان تیرماه جاری به سامانه جامع تجارت – درگاه ثبت فروش ریالی مراجعه و اطلاعات خود را ثبت نمایند.این صادرکنندگان می بایست همزمان درخواست و مستندات خود مبنی بر فروش ریالی را به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی در سازمان صنعت، معدن وتجارت استان ارائه نمایند.این مهلت زمانی تمدید نخواهد گردید.
پیرو هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 08/03/1400 ،
پیرو ابلاغیه اخیر بانک مرکزی در سال جاری با توجه به شرایط ویژه اقتصادی و اعمال تحریم‌های ظالمانه بر علیه کشور، به منظور هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در راستای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»، دستورالعمل تأمین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط در سال 1400 تهیه و تدوین گردیده است. بر همین اساس شایسته است بانک‌های عامل با توجه به حساسیت شرایط اقتصادی، بیشتر از گذشته و با احساس مسئولیت افزون‌تر، موضوع تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط را مورد توجه جدی خود قراردهند و علیرغم محدودیت منابع و مشکلات و تنگناهای اعتباری موجود، نسبت به اولویت‌بندی تسهیلات به گونه‌ای اقدام نمایند که امکان دستیابی به اهداف تعیین شده در سال جاری میسر شود. جهت دریافت فایل بخشنامه اینجا کلیک نمایید
 به اطلاع می‌رساند، سامانه جامع تجارت در راستای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان به کشورهای *غیر از عراق و افغانستان* در بازه زمانی *1397/01/22 الی 1397/05/16* که مشمول تبصره بند1بخش الف بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ مصوب کمیته ماده ۲ مورخ 1400/01/26 می شوند، امکانی را فراهم کرده است که متقاضیان واجد شرایط می توانند از تاریخ 1400/03/26 الی 1400/04/31 با مراجعه سامانه جامع تجارت از قسمت عملیات ارزی-مدیریت ارز حاصل از صادرات-درگاه ثبت صادرات ریالی ، نسبت به اظهار پروانه‌های صادراتی مذکور اقدام نمایند.
قابل توجه فعالان محترم اقتصادی استان زنجان، با توجه به تهیه گزارش جامعی از آسیب های ناشی از تحریم های بین‌المللی از سوی اتاق بازرگانی ایران، چنانچه نظر و یا پیشنهادی و ... در رابطه آسیب های ناشی از تحریم های بین المللی دارید، می توانید در قالب گزارشی آن را به اتاق بازرگانی زنجان ارائه کنید.
طبق اطلاع واصله از سفارت مالزی در کشورمان، انجمن
به دنبال اعطای مجوز تاسیس اتاق مشترک ایران و فنلاند توسط هیات رئیسه اتاق ایران، علاقه‌مندان می‌توانند برای عضویت در هیات موسس این اتاق اقدام کنند.
طبق اطلاع واصله از وزارت امور خارجه، بیست و یکمین همایش بین المللی تولید کنندگان فرش ترکمن و کنفرانس بین المللی زیبایی و فرشه های ترکمن در تاریخ 9 خرداد ماه 1400 به صورت آنلاین و آفلاین برگزار خواهد شد.
فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در نظر دارد با همکاری اتاق های محترم سراسر کشور در پلتفرم نمایشگاه مجازی ایران، نسبت به برگزاری رویدادهای تجاری مشترک به صورت رایگان برای اعضای اتاق های بازرگانی برگزار نماید.
انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و کالیبراسیون استان زنجان
به اطلاع می رساند، حسب گزارش واصله از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابیجان در خصوص شرایط سرمایه گذاری در کشور ساحل عاج از جمله چگونگی ثبت شرکت، نوع ضمانت و مشوق ها و تعرفه های ترجیحی، را اطلاع رسانی کرده است.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…