قابل توجه فعالان محترم اقتصادی استان :

مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی ۶ ماه تمدید شد

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری از موافقت تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مدت ۶ ماه (تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰) با هدف مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید خبر داد.

بر اساس مصوبه سال گذشته ستاد ملی کرونا و بخشنامه بانک مرکزی به شماره 99/297004 مورخ 18/09/1399، مهلت‌های تعیین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی که تا آخر سال ۱۳۹۹ تعیین گردیده بود، به ‌منظور پشتیبانی از واحدهای تولیدی و تحقق شعار سال ، تاریخ‌های تعیین شده در مصوبه قبلی ستاد به مدت ۶ ماه تمدید شد تا واحدهای تولیدی با شرایط مطلوب‌تری نسبت به تسویه بدهی اقدام کنند.

بر اساس قانون مذکور، اشخاص حقیقی با تسهیلات زیر ۵۰۰ میلیون تومان و بنگاه‌های اقتصادی حقوقی با تسهیلات زیر ۲ میلیارد تومان در رشته فعالیت‌های تولیدی شامل کشاورزی، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تامین برق، آب و گاز مشمول این قانون هستند، همچنین جریمه تأخیر این تولیدکنندگان بخشوده شده و بدهی آنان بر اساس نرخ قرارداد اولیه و به صورت ساده (و نه مرکّب) محاسبه می‌شود.

تولیدکنندگانی مشمول تسهیلات این قانون هستند که بخواهند بدهی غیرجاری خود را به صورت نقدی تسویه کنند، دولت و ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت برای پشتیبانی از تولید و تسهیل تسویه بدهی، نسبت به تمدید مهلت‌های تعیین شده در این قانون اقدام کند.

 

آخرین ویرایش در شنبه, 28 فروردين 1400 09:12

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…