به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان و بر اساس اطلاع واصله از معاونت امور بین‌الملل اتاق بازرگانی ایران، با توجه به مشکلات ایجاد شده در خصوص کدگذاری کالاهای ایرانی که به کشورهای اوراسیا علی الخصوص فدراسیون روسیه صادر می شوند و عدم پذیرش کدهای اعلام شده مذکور طبق ماده ۲۰ قانون امور گمرکی اتحادیه اقتصادی اوراسیا، لازم است کلیه کالاها با کد ۱۰ رقمی موجود در فایل پیوست طبقه‌بندی و اظهار شوند.

 لازم به توضیح است که میزان حقوق ورودی کالا و فهرست مجوزهای مورد نیاز برای ارائه به مراجع گمرکی از قبیل گواهینامه انطباق بر اساس کد مذکور انجام می پذیرد و عدم درج آن طور کامل باعث بروز اختلافاتی بین اظهارکننده و گمرکات مقصد می شود. همچنین عدم انطباق کد های ثبت شده با کدهای ۱۰ رقمی باعث تحمیل هزینه‌های اضافی گمرکی شده که در برخی موارد پرونده کالا به استناد بخش ۲ ماده ۱۶.۲ از قانون جرایم اداری فدراسیون روسیه تحت عنوان اظهارنامه غیر دقیق مشمول جریمه می گردد.

 

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…