به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان و بر اساس نامه اتاق بازرگانی تهران، به اطلاع فعالان اقتصادی می رساند، ابتکار جاده-کمربند یک برنامه بلند مدت سیاستگذاری و سرمایه گذاری بین قاره ای است که هدف آن توسعه زیرساخت ها و تسریع در ادغام اقتصادی کشورها در مسیر جاده تاریخی ابریشم است.

ایران با بهره گیری از موقعیت استراتژیک و مزیت بالقوه خود و در صورتی که آن را به مزیت بالفعل پیوستگی و اتصال مبدل کند، میتواند منافع بسیاری را در این مگاپروژه به دست آورده و جایگاه اقتصادی خود را در سطح منطقه ای و جهانی افزایش دهد که این مهم، مستلزم درک واقعیت ها، بهره گیری از فرصت ها و کسب آمادگی های لازم برای رقابت و همکاری با رقبای منطقه ای و بین المللی است. بر همین اساس و با توجه به مناقشه چین و آمریکا و دگرگونی صحنه جهانی ظرف چند سال آتی و همچنین امضای سند چشم انداز همکاری ایران و چین، ضرورت کسب دانش و آمادگی برای مواجهه با پیامدها و آثار این طرح در سطح ملی و بین المللی برای بنگاههای ایرانی بیش از پیش حیاتی و کاربردی می باشد.

در این راستا مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران در نظر دارد، وبینار ابتکار کمربند جاده؛ مکانیزم سرمایه گذاری و پیامدهای اقتصادی و تجاری برای ایران را با هدف افزایش آگاهی دست اندرکاران دولتی، فعالان اقتصادی و جامعه علمی کشور از این ابتکار در روز یکشنبه مورخ ٢١ شهریور ماه ١٤٠٠ برگزار نماید.

در این وبینار که با حضور خانم فریال مستوفی، رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه و رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران، آقای دکتر فریدون وردی نژاد، سفیر سابق ایران در چین و مشاور دبیرکل اتاق تهران در پروژه چین و آقای دکتر آرش رییسی نژاد، استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می شود، مقرر است پیشینه راه ابریشم، سند چشم انداز و اقدامات آن و اهداف بنیادین چین مورد بررسی قرار گرفته و ضمن تشریح فرصت ها در این طرح به بررسی بازیگران و رقبای منطقه ای و بین المللی و تاثیرات آن برای ایران پرداخته شود.

اعضای اتاق بازرگانی زنجان و فعالان اقتصادی می توانند در این رویداد آنلاین که با پرسش و پاسخ نیز همراه خواهد بود شرکت فرمایند. لازم به ذکر است، حضور در وبینار ابتکار کمربند-جاده برای علاقه مندان رایگان اما نیازمند ثبت نام است. علاقمندان میتوانند از طریق لینک ذیل ثبت نام نمایند.
https://tccim.ir/dynamicPage.aspx?form_id=101
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران از طریق شماره تلفن 021٨٨١٠٧٨٧٥ و ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس حاصل فرمائید.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…