به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان و بر اساس اعلام صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، به اطلاع می رساند، این صندوق با صدور ضمانتنامه های اعتباری موجبات تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی به آن دسته از صنایع کوچک را که در تامین وثایق سهل البیع به بانکها و موسسات مالی و اعتباری با مشکل مواجه می‌شوند را فراهم می آورد.

این صندوق تصمیماتی به منظور تسهیل در فرآیند صدور ضمانتنامه از قبیل حذف ودیعه ضمانتنامه های پیمانکاری برای اجرای قراردادها (از قبیل شرکت در مناقصه و مزایده پیش پرداخت و حسن انجام کار کاهش مراحل صدور ضمانتنامه و مهمتر از همه کاهش وثایق و تضامین دریافتی جهت صدور ضمانت‌نامه) برای تمامی گروه های اعتباری صندوق به نفع صاحبان صنایع کوچک اتخاذ نموده است به طوری که صدور ضمانتنامه در بسیاری از موارد با امضای مدیران شرکت برای گروه های اعتباری مطلوب و یا حداکثر با طرح این محل اجرای طرح برای گروه های اعتباری متوسط امکان پذیر خواهد بود.

شایان ذکر است، فرآیند صدور ضمانتنامه کاملا الکترونیکی بوده و متقاضیان باید از طریق سامانه صدور ضمانتنامه در وب سایت صندوق به نشانی www.sif.ir نسبت به ثبت درخواست های خود اقدام نمایند ضمن اینکه اصلاحات صورت گرفته از ابتدای مردادماه در صندوق عملیاتی شده است.

همچنین معاونین صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی هر استان به عنوان نماینده صندوق در استان‌ها آمادگی لازم جهت همکاری تکمیل مدارک و سایر راهنمایی ها را خواهند داشت.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…