به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان و بر اساس اعلام اتاق بازرگانی تهران، به اطلاع می رساند ابتکار کمربند - جاده، برنامه بلند مدت سیاست گذاری و سرمایه گذاری بین قاره ای است که با توجه به موقعیت بالقوه استراتژیک ایران در صورت بهره برداری صحیح در دست یابی به جایگاه مناسب برای کشور در این ابتکار امکان جذب سرمایه گذاری و رشد و توسعه اقتصادی و همچنین ارتقای جایگاه اقتصادی کشور در سطوح منطقه ای و بین المللی فراهم می گردد.

از طرفی با توجه به تحولات منطقه‌ای، مناقشه چین و آمریکا، برنامه همکاری جامع ۲۵ ساله ایران و چین، پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای، آثار و پیامدهای کرونا و تغییرات زنجیره های ارزش جهانی و سمت و سوی سرمایه‌گذاری‌ها، صحنه جهانی ظرف چند سال آتی به طور قطع دگرگون خواهد شد. لذا ضرورت به روزرسانی و تعمیق دانش و آگاهی مورد نیاز برای دست‌اندرکاران و ذینفعان در این حوزه بیش از پیش اهمیت داشت تا با اقدامات و تصمیمات صحیح و اصولی در این باره منافع بیشتری برای کشور کسب شود.

در این راستا مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق بازرگانی تهران بر اساس رایزنی‌های انجام گرفته در نظر دارد یک دوره آموزشی بین المللی به عنوان "کمربند جاده؛ فرصت‌ها و تهدیدها" برای بنگاه‌های ایرانی را در مهر و آبان سال جاری با همکاری مرکز تحقیقات توسعه اقتصادی جاده ابریشم و موسسه تحقیقات جاده کمربند هنگ کنگ برگزار نماید تا ضمن بهره‌گیری از دانش و تجربه غنی این موسسات امکان شناخت دست اول از این طرح ها فرصت ها و چالش های آن برای دست‌اندرکاران و ذینفعان این طرح از بخش دولتی و خصوصی در کشور فراهم گردد.

علاقمندان میتوانند از طریق لینک ذیل ثبت نام نمایند.
http://cic.tccim.ir/page.aspx?page=43&title=BRI%20Programme

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران از طریق شماره تلفن 021٨٨١٠٧٨٧٥ و ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس حاصل فرمائید.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…