رییس اتاق بازرگانی زنجان در جلسه ای با حضور سفیر ژاپن در ایران مطرح کرد

۹ پیشنهاد همکاری بین استان زنجان و کشور ژاپن در زمینه گسترش مناسبات تجاری دو طرف

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، برنامه بازديد سفير ژاپن از كارخانه جي تي آي با حضور علی یگانه فرد رئیس اتاق بازرگانی زنجان، ناصر فغفوری رئیس سازمان صمت استان و حجت الاسلام حسن شجاعی نماینده مردم ابهر خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن برگزار شد.

یگانه فرد رییس اتاق بازرگانی زنجان در این برنامه دیدار با اشاره به زمینه‌های همکاری بین استان زنجان و کشور ژاپن جذب سرمایه گذار از بین شرکتهای دارای پتانسیل تولید فولاد مرتبط با چاقو را از جمله پیشنهادات اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان برای همکاری با کشور ژاپن عنوان کرد.

وی امضای یادداشت تفاهم همکاری بین زنجان و شهر سکی ژاپن در زمینه تولید چاقو را پیشنهاد داد و افزود: جذب سرمایه گذار در زمینه تولید قطعات خودرو و گیربکس های اتوماتیک نیز می‌تواند از دیگر زمینه های همکاری های دو طرف باشد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه در زمینه ایجاد کریدور جدید گردشگری در شمال غرب ایران برای توریست های ژاپنی با محوریت زنجان نیز می‌توان همکاری‌های را صورت داد، ابراز کرد: از پیشنهادات دیگر اتاق برگزاری سمیناری مرتبط با تولید آبزیان و شیلات به منظور بهبود کیفیت تولید ماهی در استان زنجان می باشد.

یگانه فرد همکاری در زمینه بهبود کیفیت تولید کارخانجات مواد معدنی، فولاد و میلگرد و همکاری در زمینه بهبود فضای تولید در استان زنجان را مورد اشاره خود قرار داد و افزود: می توان همکاری در زمینه واردات ماشین آلات معدن و جاده سازی را نیز با کشور ژاپن به صورت مشترک پیگیری کرد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه استان در تولیدات محصولات برقی از قطب های کشوری به شمار می‌رود، گفت: همکاری مشترک با شرکت ایران ترانسفو در زمینه واردات و تولید هسته ترانسفورماتور در این راستا نیز می‌تواند از جمله همکاری‌های مشترک قلمداد شود.

در پایان این جلسه پکیج کاملی از چاقوهای تولید زنجان به عنوان صنایع دستی از سوی اتاق بازرگانی زنجان به سفیر ژاپن اهدا شد.

همچنین مقرر گرديد براي تبيين همكاريهاي في مابين استان زنجان و کشور ژاپن ، جلسه اي در محل سفارت ژاپن در تهران برگزار شود.

انتهای پیام/

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…