رئیس اتاق بازرگانی زنجان تاکید کرد؛ ملیله زنجان نیازمند معرفی و حضور در بازارها و نمایشگاه‌های جهانی است -  پیشنهاد همکاری با کشور مالت به عنوان شریک فرهنگی زنجان در تولید ملیله

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، علی یگانه فرد در نخستین جلسه دبیرخانه شهر جهانی ملیله زنجان که عصر روز چهارشنبه 22 مردادماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی شهرداری زنجان برگزار شد، اظهار کرد: اتاق زنجان آمادگی همکاری در بخش های مختلف برای توسعه تولید و معرفی ملیله را دارد.

وی با بیان اینکه اتاق می‌تواند در بحث صادرات و حضور در بازارهای جهانی ملیله همکاری و فعالیت داشته باشد، تصریح کرد: شناسایی و تبلیغ این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است و برای شناساندن ملیله باید در پیمان های شهری و جانمایی و المان ها، کار بیشتری صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه معرفی ملیله نیازمن کارهای تبلیغاتی از جمله ساخت تیزرهای تبلیغاتی و معرفی رسانه ای محصول است، خاطرنشان کرد: معرفی استاد کارهای ملیله موضوع مهمی بوده و همچنین در پذیرش و اعزام هیئت های تجاری به استان می توان از این محصول به عنوان هدیه برای معرفی هرچه بیشتر استفاده کرد.

یگانه فرد با تاکید بر اینکه توسعه و تجاری سازی محصول ملیله نیازمند تشکیل تیم تخصصی برای طراحی و ساخت و همچنین تولید محصولات جدید است، گفت: ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه کارگاه ها و افزایش آن تعداد آن و ایجاد اشتغال همراه با آموزش نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تهیه شناسنامه برای آثار ملیله زنجان را از دیگر پیشنهادات اتاق بازرگانی زنجان برای توسعه این محصول در کشور و جهان عنوان کرد و افزود: معرفی و امتیاز معنوی استادکاران ملیله نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه در حوزه صادرات و حضور در بازارهای جهانی می توان با کشور مالت که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ملیله در جنوب ایتالیا بوده، به عنوان شریک فرهنگی همکاری های متقابلی داشت، ابراز کرد: در بحث خواهرخواندگی با شهر ترابوزان ترکیه که در تولید محصول ملیله و جواهارات دارای تجربیات خوبی است، باید از ظرفیت موجود استفاده کرده و همکاری های دو طرف توسعه پیدا کند.

یگانه فرد با بیان اینکه دنیا در حال حرکت به سوی نوآوری در تولید محصولات است، خاطرنشان کرد: حضور در نمایشگاه های بین المللی در حوزه تولید محصولاتی چون ملیله و جواهرات و بدلیجات مهم است  که در این زمینه حضور در نمایشگاه‌های جواهرات تایلند و هنگ کنگ از اهیمت برخوردار است.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی زنجان در زمینه حضور در نمایشگاه ها و معرفی استادکاران و همکاری با آنها فعالیت و همکاری خواهد داشت، خاظرنشان کرد: در صورت فروش و صادرات ملیله ضمن کسب سود برای استادکاران، ارزآوری خوبی نیز برای کشور و فعالان این عرصه در پی خواهد داشت.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
irdirector@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

ویدئو

گالری تصاویر

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…