سفیر ارمنستان در ایران در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی زنجان:

روابط اقتصادی بین استان زنجان و ارمنستان باید ارتقا پیدا کند/ ارمنستان آماده همکاری جدی با استان زنجان است

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در این جلسه با اشاره به اینکه استان زنجان ظرفیت‌های مطلوبی داشته و در مسیر ترانزیت قرار دارد، اظهار کرد: روابط فعلی بین استان زنجان و ارمنستان باید در بخش های مختلفی از جمله اقتصادی ارتقا پیدا کند.

وی با بیان اینکه میتوان تجارت مستقیم و سرمایه گذاری را به ترتیب در اولویت های همکاری قرار داد، گفت: برگزاری سمینار های اقتصادی و اعزام و پذیرش هیئت های تجاری می‌تواند گام‌های بعدی توسعه روابط اقتصادی باشد.

تومانیان ادامه داد: از عضویت کشور ارمنستان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا می تواند جهت توسعه همکاری ها بهره برد.

سفیر ارمنستان با اشاره به این که این کشور در بخش های مختلفی چون آی تی پیشرفته بوده و صنعت کشاورزی حوزه بسیار مطلوبی برای همکاری دو طرف به ویژه در بخش فرآوری محصولات میباشد، اظهار کرد: عدم اطلاعات کافی بین دو طرف از دلایل عملیاتی نشدن همکاری ها است.

وی با تاکید بر این‌که کشور ارمنستان به صورت جدی آماده همکاری اقتصادی با استان زنجان می باشد، ابراز کرد: در زمینه های مختلف در ایران و با اتاق های بازرگانی سراسر کشور همکاری داشته ایم، ارمنستان فساد سازمان یافته ندارد و سیستم های مالیاتی و گمرکی سالمی دارد و سیستم دارایی به صورت الکترونیکی با فعالان اقتصادی در ارتباط است.

تومانیان با بیان اینکه ارمنستانی های بسیار زیادی در حدود دو سوم جمعیت این کشور در خارج زندگی می‌کنند، گفت: این جمعیت ثروت کشور ارمنستان محسوب شده و ارتباطات بسیار خوبی دارند که می‌توان از این مهم در جهت توسعه همکاری های دو طرف استفاده کرد.

سفیر ارمنستان در ایران تولید مشترک محصولاتی از جمله مواد غذایی و محصولات حوزه های کشاورزی و صادرات آن به کشورهای دیگر از جمله روسیه را از جمله زمینه های همکاری با استان زنجان برشمرد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 اسفند 1399 08:17

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…