رئیس اتاق بازرگانی زنجان در برنامه زنده تلویزیونی "مطالبه" :

مشکلات فعالان اقتصادی پشت درهای بسته بانک مرکزی مانده و حل نمی شود/ تحقق شعار سال نیازمند برنامه مدون عملیاتی است/با مدیری که برای تحقق شعار سال همکاری ندارد باید برخورد شود

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، برنامه شب گذشته "مطالبه" شبکه استانی اشراق با موضوع مانع زدایی ها از تولید در سال 1400 و تحقق شعار سال با حضور علی یگانه فرد رئیس اتاق بازرگانی زنجان به عنوان مهمان تلفنی برگزار شد.

وی در این برنامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری 23 سال است که هر ساله شعار سال را مشخص می کنند که 13 سال آن مربوط به تولید، اقدام و عمل، اقتصاد مقاومتی، مانع زدایی و حمایت، رونق و جهش تولید و موضوعات اقتصادی است، اظهار کرد: امسال نیز از سوی ایشان به نام "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" نامگذاری شده است، اما در عمل تنها سال گذشته شاهد تحرک هایی در بخش جهش تولید بوده ایم.

وی با بیان اینکه متاسفانه شعارهای پیش از سال گذشته عملیاتی نشده و در حد شعار باقی مانده است، تصریح کرد: در استان زنجان عزم حل مشکلات در بین مسولان و کارگروه ها و کمیسیون ها و ... وجود دارد، اما یک سری از مشکلات ملی و یک سری از مشکلات استانی است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه برخی از قوانین همچون قانون مربوط به گیاه گون موجب مشکلات عدیده و تعطیلی بخش معدن استان زنجان شده است، گفت: در دیگر بخش ها همچون صنایع دستی نیز تصویب برخی قوانین در بخش هایی همچون چاقو مشکلات فروانی برای این صنعت و فعالان آن ایجاد کرده است.

یگانه فرد با بیان اینکه در بخش های دیگر چون تعهدات ارزی، بانک مرکزی با یک بخشنامه موجب مشکلاتی برای فعالان اقتصادی استان شد که پس از یک سال برگزاری جلسات مختلف دیدارها، دوندگی های مضاعف برای حل مشکل و ... اما همچنان این مشکل رفع نشده است، افزود: در حدود 70 درصد صادرات استان در بخش روی است اما مشکلات تعهدات ارزی آن حل نشده و همچنان باقی است.

وی با بیان اینکه در شعار دادن همواره خوب هستیم، خاطرنشان ساخت: باید با کار کارشناسی ریشه مشکلات را مشخص کرده و دید مشکل کار کجا بوده که حل نمی شود، ابراز داشت: یک سری از مشکلات و قوانین باید در مجلس حل شود، برخی از مشکلات نیز در بخش های دیگری است که عمدتا موضوعات بانکی بوده و نیاز به پیگیری برای حل دارد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه یکی از مطالبات بخش خصوصی حضور نماینده ای از بانک مرکزی در استان زنجان است، اظهار داشت: بانک مرکزی تعامل مطلوبی با فعالان اقتصادی ندارد و مشکلات عدیده فعالان اقتصادی برای طرح و بررسی پشت درهای بسته بانک مرکزی مانده و حل نمی شود.

یگانه فرد با تاکید بر اینکه تحقق شعار سال جاری نیازمند برنامه مدونی در استان است که حداقل به صورت سه ماه یکبار رصد شود، خاطرنشان ساخت: با پیگیری و رصد این برنامه ها، مشخص می شود که چرا مدیرانی همکاری لازم را نکرده و با آنها باید برخورد شود.

وی در پایان اظهار داشت: اگر برنامه ای برای تحقق حمایت از تولید و پیشیتبانی ها و مانع زدایی ها تشکیل نشود و رصدها صورت نگیرد، شعار امسال نیز عملیاتی نشده و در حد شعار باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/الف.میم

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…