رئیس اتاق بازرگانی زنجان درگفت‌وگوی ویژه خبری ساعت 20 شبکه اشراق:

ذیل نقشه راه تجارت خارجی استان، 11 کشور به عنوان اهداف صادراتی سال 1400 در نطر گرفته شده است

به گزارش روابط عمومی اتاق، بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، علی یگانه فرد رییس اتاق بازرگانی زنجان با حضور در بخش زنده خبری ساعت 20 شبکه اشراق، پیرامون نقشه راه تجارت خارجی استان و افزایش همکاری های تجاری با کشورهای هدف صحبت نمودند .


وی در این گفتوگو که به صورت زنده از شبکه استانی اشراق زنجان پخش شد، با بیان اینکه نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان ذیل جلسات شورای گفت‌وگو پیشنهاد، مصوب و پیگری می شود، اظهار کرد: این نقشه راه از مهرماه سال گذشته عملیاتی شده و در حال حاضر برنامه های آن در دست اجرا می باشد.


یگانه فرد با اشاره به اینکه نقشه راه تجارت خارجی استان در راستای توسعه صادرات استان و تحقق صادرات یک میلیارد دلاری از مبدا استان در بازه زمانی 2 ساله تدوین شده است، تصریح کرد: در این نقشه راه 70 کشور مورد بررسی قرار گرفته و کالاهای صادراتی استان نیز به تفکیک احصا و بر اساس امکان صادرات هر کدام از این کالا به کشورهای دارای ظرفیت و واردات مواد اولیه به استان مورد بررسی قرار گرفته است.


رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه در این نقشه راه که یک کار جدید در کشور بود، 11 کشور به عنوان اهداف صادراتی برای سال 1400 مورد بررسی قرار گرفت، ابراز کرد: در همین راستا ارمنستان با توجه به وضعیت سیاسی‌اش و تحریم کالاهای ترکیه، ظرفیتی است که می توان محصولات استان را به آن کشور و به کشورهای حوزه اوراسیا نیز صادرات نمود.


یگانه فرد با بیان اینکه برای تحقق موضوع فوق، سفیر جمهوری ارمنستان به استان زنجان سفر و در جلسه ای با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی استان، ظرفیت های تعریف شده دو طرف مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در این جلسه، بازرگانانی که با این کشور دارای مشکلاتی در مراودات تجاری بودند حضور پیدا کرده و مشکلات خود را مطرح کردند و قول حل مشکلات از سفیر ارمنستان گرفته شد.


وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های مشترک استان زنجان و ارمنستان در زنجان و ایروان از موارد مطروحه در این جلسه بود، ابراز کرد: امضای تفاهم نامه همکاری با اتاق بازرگانی این کشور و اتاق بازرگانی زنجان و همچنین همکاری های مشترک در حوزه های خدمات فنی و مهندسی، پارک های علم و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی، صنایع دستی، آموزش های فنی و حرفه، گیاهان دارویی و ... پیشنهاد شد.


رئیس اتاق بازرگانی در پایان این گفتگوی خبری ابراز کرد: طی یک ماه آینده هیاتی تجاری از استان زنجان به کشور ارمنستان سفر خواهد کرد و همچنین پذیرش هیات تجاری ار ارمنستان برای سفر به استان زنجان نیز دستور کار است.
انتهای پیام/الف.میم

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…