وبینار تخصصی معادن و صنایع معدنی در اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، وبینار تخصصی معادن و صنایع معدنی با موضوع بررسی آخرین قوانین، بخشنامه ها و دستورالعمل های معدنی در زنجان با حضور علاقه مندان برگزار شد.

در این وبینار که در راستای توانمندسازی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی زنجان برگزار شد، سرفصل های مختلفی طرح و بررسی شد.

در بخش سازمان صنعت، معدن و تجارت قوانین و دستورالعمل های مرتبط با تشکیل و دلایل عدم تشکیل پنجره واحد معدنی، شرایط و راهکارهای قانونی موجود برای مشکلات معارضین محلی، قوانین و دستورالعمل های مرتبط با صلب صلاحیت بهره برداران معدنی، قوانین و شرایط مرتبط با تخفیفات حقوق دولتی معادن، جزئیات قوانین و روندهای موجود در خصوص نحوه استعلامات معدنی در فرآیندهای ثبت، اکتشاف و بهره برداری،قواعد و قوانین کلی در خصوص تشکیل کمیته های معدنی و ماده 24 مکرر قانون معادن و قوانین و دستورالعمل های موجود زیست محیطی در حوزه معدن مورد بررسی قرار گرفت.

در بخش محیط زیست نیز آخرین استانداردهای زیست محیطی و حد مجاز آلایندگی برای انواع مواد معدنی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و روندهای موجود  و در خصوص ارزیابی های زیست محیطی معادن و صنایع معدنی بحث و تبادل نظر شد.

همچنین از سوی خانه معدن استان قوانین مرتبط با شورای عالی معادن و موارد قابل طرح در جلسات با توجه به تفویض دبیرخانه،اطلاع رسانی در خصوص آخرین خدمات قابل ارائه به معدنکاران توسط خانه معدن استان، راهکارهای تشکیل پنجره واحد و دلایل عدم تشکیل آن مطرح و کورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بخش مربوط به اداره کل منابع طبیعی قوانین و دستورالعمل های مهم و ضروری در حوزه معدن و روندهای اجرایی موجود از قبیل نحوه پاسخ به استعلامات معدنی، بازدیدهای کارشناسی، و تفاهم نامه ها و نحوه عملیاتی کردن پنجره واحد معدنی از منظر اداره کل منابع طبیعی استان مطرح شد.

از سوی سازمان نظام مهندسی معدن نیز در این جلسه آخرین بخشنامه ها دستورالعمل های مهم در حوزه اکتشاف، استخراج، و مسئولین فنی معادن  مشوق های قانونی موجود در حوزه معدن و صنایع معدنی و تعارضات قانونی در حوزه معدن و محیط زیست  مطرح شد.

انتهای پیام/الف.میم

 

 

 

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…