رئیس اتاق بازرگانی زنجان در جلسه مشترک با سفیر ایران در ارمنستان خبر داد

8 برنامه دیدار مهم تجاری در سفر هیات تجاری استان زنجان به ارمنستان برنامه ریزی شده است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، جلسه مشترک علی یگانه فرد رئیس اتاق بازرگانی زنجان با عباس بدخشان ظهوری سفیر ایران در ارمنستان، جهت گسترش روابط تجاری و سفر هیات تجاری استان زنجان به این کشور ظهر روز سه شنبه 2 شهریورماه 1400 برگزار شد.

یگانه فرد در این جلسه با بیان اینکه برنامه سفر هیات تجاری استان زنجان به ارمنستان از سال گذشته برنامه ریزی و پیگیری شده است، اظهار کرد: به همت اتاق بازرگانی زنجان نقشه راه صادراتی استان سال گذشته تدوین و کشورهای هدف صادراتی و همچنین پتانسیل کالایی و صادراتی استان در این نقشه در زمینه های مختلفی دیده و احصا شده است.

وی با بیان اینکه در نقشه راه تجارت خارجی زمینه های همکاری با ارمنستان نیز به عنوان اهداف تجارتی استان احصا شده است، تصریح کرد: بدین جهت یک دیدار سال گذشته در تهران با سفیر ارمنستان برگزار و امسال نیز سفیر با سفر به استان زنجان، دیدارهای کاری با استاندار و فعالان اقتصادی استان، پیگیری مشکلات صادرکنندگان به ارمنستان و بازدید از برخی از ظرفیت های همکاری استان داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه در جهت توسعه ارتباطات تجاری پیگیری حضور هیات های بازرگانی از دو طرف مورد اهتمام خواهد بود، خاطرنشان کرد: برنامه های سفر هیات تجاری استان زنجان به ارمنستان برنامه ریزی و مشخص شده که از آن جمله بازدید از منطقه آزاد مقری، دیدار با مسولان سفارت ایران در ایروان، جلسه با مسولان وزارت اقتصاد ارمنستان و بازدید از مراکز تولیدی و صنعتی این کشور، پارک های علم و فناوری و دیدار با ایرانیان مقیم ارمنستان جهت استفاده از تجارب کاری و ... می باشد.

یگانه فرد با بیان اینکه اطلاعات کاملی از کشور ارمنستان جمع آوری و در اختیار هیات تجاری استان زنجان جهت آشنایی هرچه بیشتر با ظرفیت ها و پتانسیل های همکاری تجاری اقتصادی با این کشور قرار خواهد گرفت، ابراز کرد: کلیپ ظرفیت های استان زنجان به زبان انگلیسی نیز در اتاق بازرگانی زنجان تهیه شده تا بهره برداری لازم در جلسات کاری بین دو طرف نیز صورت گیرد.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت نمایشگاهی استان زنجان به عنوان بزرگترین مرکز نمایشگاهی در شمالغرب ایران، گفت: این آمادگی وجود دارد تا در برگزاری نمایشگاه های مشترک در دو کشور نیز تفاهم لازم جهت عملیاتی کردن آن صورت پذیرد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه عملیاتی شدن زمینه های همکاری و کسب نتیجه از اقدامات و برنامه ها به جد از سوی اتاق بازرگانی زنجان پیگیری می شود، گفت: حضور هیات تجاری استان زنجان در ارمنستان نیز جهت بهره مندی فعالان اقتصادی و رشد و توسعه اقتصادی استان زنجان است.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…