رئیس اتاق بازرگانی زنجان در  وبینار تجارت با کشور آذربایجان:

شناخت تجار از بازار و پتانسیل های دو طرف، حلقه مفقوده مراودات تجاری است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، وبینار تجارت با کشور آذربایجان، بعد از ظهر امروز 9 شهریورماه 1400 با حضور رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در باکو جمهوری آذربایجان و دیگر مسولان و با حضور مجازی فعالان اقتصادی و صادرکنندگان به همت اتاق زنجان برگزار شد.
علی یگانه فرد رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با بیان اینکه اتاق زنجان وبینارهای تجاری خود را با هدف توانمندسازی و آشنایی تجار و فعالان اقتصادی با بازار کشورهای مختلف به ویژه بازار کشورهای همسایه برگزار می کند، اظهار کرد: آشنایی با ظرفیت های تجاری، زمینه های همکاری و علاقمندی های تجاری و توسعه مراودات تجاری از مبدا استان زنجان از جمله اهداف این وبینارها می باشد.
وی با اشاره به اینکه استان زنجان و کشور ایران دارای اشتراکات فرهنگی و مذهبی و ... فراوانی با کشور آذربایجان می باشد، تصریح کرد: زمینه همکاری تجاری دو طرف وجود دارد و باید با بررسی زمینه ها و ظرفیت های مشترک تجاری به دنبال توسعه آن و عملیاتی کردن همکاری ها حرکت کرد.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه می توان از مبدا استان محصولاتی چون سیب زمینی، گوجه فرنگی، سیر، مواد شوینده و آرایشی، ماهی قزل آلا، سیم و کابل و محصولات دانش بنیان، شمش روی، سنگ های تزئینی، همکاری ها در زمینه های درمانی و بازسازی قره باغ و ... را مورد توجه قرار داد، افزود: ارتقای مراودات تجاری در دستور کار همکاری ها دو طرف قرار گیرد.
یگانه فرد با بیان اینکه سرمایه گذاری ها مشترک در دو طرف و گسترش هرچه بیشتر این مهم می تواند جزو همکاری های طرفین در آینده باشد، تصریح کرد: اتاق بازرگانی زنجان این آمادگی را دارد تا با برگزاری جلسات و همچنین آشنایی تجار با ظرفیت های تجاری این کشور به سهم خود گامی در توسعه مراودات تجاری طرفین برداشته باشد.
وی با اشاره به فضای مناسب نمایشگاهی در زنجان، موضوع برگزاری نمایشگاه های مشترک را با توجه به نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان مورد نظر قرار داد و گفت: یکی از ایرادات در مراودات تجاری ما عدم شناخت تجار از پتانسیل های تجاری دو طرف می باشد.

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…