در جلسه کارشناسی با حضور دستگاه های مسوول در اتاق بازرگانی زنجان؛

ایجاد خط پروازی زنجان به ترکیه و بالعکس از سوی اتاق بازرگانی زنجان پیگیری می‌شود

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی زنجان، جلسه کارشناسی ذیل کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق پیرامون ایجاد خط پروازی از زنجان به ترکیه با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا برگزار شد.

مهدی رنگ رونا رییس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با اشاره به میزان مراودات تجاری استان زنجان و کشور ترکیه، اظهار کرد: ایجاد یک خط پروازی از استان زنجان می تواند به توسعه تجارت و تسهیل رفت و آمدها کمک شایانی نماید.

وی با بیان اینکه در کنار توسعه تجارت با ایجاد خط پروازی می توان بحث گردشگری و توریستی را نیز دنبال کرد، گفت: این مهم نیز به تنهایی نقش بسزایی در توسعه اقتصادی استان ایجاد خواهد کرد.

رنگ رونا با بیان اینکه ایجاد این خط پروازی نیازمند کمک همه عوامل دخیل از جمله فرودگاه زنجان و دستگاه های مربوطه می باشد، تصریح کرد: کیفیت پرواز و نوع برند شرکت هواپیمایی برای تجار و بازرگانان اهمیت دارد.

وی افزود: اتاق بازرگانی زنجان به جد پیگیر این موضوع است تا با در نظر گرفتن همه جوانب منافع اقتصادی ایجاد این خط پروازی متوجه استان زنجان باشد.

افشاری معاون مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ایجاد خط پروازی از زنجان به ترکیه امروز یک امر مهمی برای توسعه اقتصادی استان زنجان محسوب می شود، اظهار کرد: امروزه گردشگری یک صنعت محسوب می شود و برای رونق آن باید جوانب مهمی از جمله ایجاد خط پروازی را مورد نظر قرار داد.

وی ادامه داد:اینکه توسعه تجارت و صنعت گردشگری و صنایع جانبی آن را نیز تحت تأثیر قرار داده و رونق آنها را موجب خواهد شد یک امر بدیهی است ، ولی برای توجیه اقتصادی دایر کردن این خط پروازی و ترغیب شرکتهای هواپیمایی برای حضور در استان باید اولویت استان و دستگاههای مربوطه باشد و در کنار آن برای حفظ این پرواز باید مشوق ها و طرح های در نظر گرفت .

در ادامه این جلسه مباحث مختلفی مورد بحث و تبادل نظر اعضای حاضر قرار گرفت که از آن جمله می‌توان به موضوعاتی از قبیل ایجاد خط پروازی ترانسفری بین چند نقطه با حضور فرودگاه زنجان، حضور و رایزنی با شرکت های مهم و توانمند چارتر کننده در کشور، استفاده از ظرفیت آژانس های مسافرتی استان زنجان، ایجاد خط مقطعی ثابت از زنجان به نقاط مختلف کشور و بسط و گسترش آن با ثابت نمودن خط های پروازی در آینده، بررسی ایجاد شرکت های مسافرتی به صورت سهامداری عام م ، رایزنی با شرکت ترکیش ایرلاین و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/الف.میم

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…