در جلسه ای در اتاق بازرگانی زنجان تاکید شد؛

اولویت کاری اتاق بازرگانی زنجان پیگیری و حل مشکلات اعضای خود می باشد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، جلسه رفع مشکلات مربوط به دارندگان کارت بازرگانی و صادرکنندگان از محل ورود موقت در محل سالن جلسات شهید شهریاری با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد کلی کرونا و با حضور نمایندگان بخش خصوصی، انجمن های مربوطه و دستگاه های دولتی برگزار شد.

این جلسه که با هدف حل مشکلات صادرکنندگان ناشی از ورود موقت و مشکلات مربوط به اظهارنامه های مالیاتی با حضور نمایندگان دستگاه های دولتی همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل گمرک و سازمان امور مالیاتی و هیات رئیسه انجمن سرب و روی ایران برگزار شد، مباحث و مشکلات طرح و بررسی و برای برون رفت از مشکلات پیشنهاداتی جهت حل آنها ارائه شد.

مهدی رنگ رونا عضو هیأت نمایندگان اتاق و رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این جلسات بررسی پیشنهادات و پیگیری حل مشکلات بوجود آمده برای اعضای اتاق بازرگانی زنجان و فعالان اقتصادی می باشد، ابراز کرد: به قطع اتاق زنجان حل مشکلات اعضای خود را مهم ترین اولویت خود دانسته و در این زمینه با انجمن های ذیربط و دستگاه های مربوطه تا حصول نتیجه نهایی و حل مشکل همکاری و پیگیری های خود را ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلاتی که برای صادرکنندگان بوجود می آید، ناشی از مشکلات حسابداری در اظهارنامه ها در زمان واردات و صادرات کالاها می باشد، اظهار کرد: پیشنهاد خاص در این زمینه وجود یک رویه ثابت در ثبت اظهارات مالیاتی است که در آینده مشکلات این چنینی ایجاد نکند.

وی با بیان اینکه در حوزه واردات کلیه جوانب باید موردنظر قرار گیرد تا برای فعال اقتصادی تعهدات مازاد ایجاد ننماید، تصریح کرد: گمرک استان مکاتبات و پیگیری های لازم را در خصوص اصلاح ارزش صادراتی با گمرک ایران انجام دهد تا مشکلات در این زمینه حل شود.

در ادامه این جلسه مباحث مختلفی از سوی حاضران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که در پایان مقرر شد تا پیشنهادات با مکاتبات دستگاه های مربوطه با مراجع و پیگیری اتاق بازرگانی زنجان مورد نظر قرار گیرد .

انتهای پیام/الف.میم

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…