در جلسه افتتاح دفتر بسیج تجار اتاق بازرگانی زنجان با حضور مسولان کشوری و استانی مطرح شد

اقدامات اتاق بازرگانی زنجان در رسالت های اجتماعی و فرهنگی می تواند الگویی برای سایر نقاط کشور باشد

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، نشست تخصصی دفتر بسیج تجار اتاق بازرگاانی زنجان با حضور مسولان کشوری و استانی در محل سالن جلسات شهید شهریاری اتاق زنجان و با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا برگزار شد.

علی یگانه فرد رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با بیان اینکه از جمله وظیفه اصلی اتاق کمک به ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی، ترویج فرهنگ جهاد و ایثار و حمایت از کار و تولید است، اظهار کرد: اتاق بازرگانی زنجان در راستای تحقق اهداف مد نظر برنامه محور بوده و با کار کارشناسی شده اقدامات قابل توجهی را انجام داده و خواهد داد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان ادامه داد: اتاق زنجان همواره برنامه محور و به صورت کارشناسی اقدامات خود را عملیاتی و بر اساس برنامه ریزی انجام شده که هر ساله به روز می شود، اقدامات خود در بخش های مختلف را پیگیری کرده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با تاکید بر ادامه راه شهدای گرانقدر، افزود: فعالان حوزه اقتصادی استان هم باید همانند شهدا نسبت به کشور خود ادای دین کرده و برای حل مشکلات جبهه کار و اقتصاد تلاش و ایثار کنند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر موضوعات اقتصاد، با بیان اینکه مقام معظم رهبری ۱۳ سالی است که موضوع اقتصاد، تولید و اشتغال را متذکر می‌شوند، اما امور در این حوزه طبق روال پیش نمی‌رود، تصریح کرد: باید متوجه بود که ناکارآمدی مسوولان به بهانه تحریم در عدم تحقق برنامه‌های مد نظر دخیل بوده است.

یگانه‌فرد اتاق بازرگانی را مجموعه‌ای در راستای کمک به ایجاد همکاری برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تفکر بسیجی در اتاق بازرگانی زنجان حاکم است که می‌تواند در جذب نیرو و ایجاد اشتغال مفید فایده باشد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید بر برنامه‌محور و سپس عمل‌گرا بودن این اتاق، تصریح کرد: اتاق بازرگانی زنجان نسبت به وظایف اجتماعی خود حساس است و در همین راستا به صورت مستمر سلسله برنامه های خود در موضوعات فرهنگی و اجتماعی را در دستور کار قرار داده است.

وی به برگزاری منظم جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان اشاره کرد و افزود: این جلسات ذیل برنامه و با نقشه راه تدوین شده اتاق که برای آن چندین ماه کار کارشناسی شده برگزار می‌شود.

یگانه‌فرد در پایان سخنان خود به فضای مناسب ایجاد شده در اتاق با افتتاح دفتر بسیج تخصصی اشاره و تصریح کرد: افتتاح این دفتر ضمن کمک به حل مشکلات به بهبود اوضاع در بخش های اقتصادی نیز کمک خواهد کرد.

در ادامه صحبت های رئی ساتاق بازرگانی زنجان کلیپی از مجموعه اقدامات اتاق بازرگانی زنجان در رسالت های اجتماعی و فرهنگی پخش شد.

در ادامه محمد حیدری جانشین سازمان بسیج اصناف کشور به گزارش ارائه شده اتاق بازرگانی زنجان در جلسه اشاره داشت و اظهار کرد: این اقدامات بسیار قابل توجه بوده و جای تقدیر و قدردانی دارد که اتاق زنجان به مسائل اجتماعی و فرهنگی اهمیت داده است.

جانشین سازمان بسیج اصناف، شان ورود اتاق به حوزه فعالیت بسیج را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: فضای موجود در کشور به لحاظ استقرار دولت سیزدهم برای فعالیت‌های قانونی بسیج به صورت عملی‌تر فراهم شده است.

وی با بیان اینکه طبق بیانیه گام دوم دولت باید از اقتصاد کشور حذف شود، افزود: طبق این بیانیه اقتصاد باید به اهلش سپرده شود.

جانشین سازمان بسیج اصناف به فعالیت‌های بسیج در اتاق بازرگانی زنجان اشاره و بر الگو بودن این اتاق در این نوع فعالیت‌ها تاکید کرد و گفت: فضای مساعدی در این نوع فعالیت‌ها در اتاق فراهم شده که با توجه به الهام‌بخش بودن آن باید به دیگر اتاق‌های کشور هم معرفی و اقدامات باید به کشور معرفی شود.

همچنین عباس بابایی هم در این جلسه با بیان اینکه بازگشایی دفتر تخصصی بسیج در اتاق را باید به فال نیک گرفت، افزود: این اقدام زمینه‌ساز حضور و کمک به حل مشکلات بزرگ کشور در حوزه اقتصاد خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با تاکید بر تلاش برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور و وقوع رونق در این حوزه ابراز امیدواری کرد که دولت بتواند با استفاده از ظرفیت‌های بسیج به تحقق اهداف مورد نظر در این حوزه کمک کند.

وی حرکت در مسیر کسب منافع جمعی و عبور از مشکلات اقتصادی را اولویت نخست کشور دانست و ادامه داد: دشمن در حال حاضر نوک پیکان را در حوزه اقتصاد به سمت ما نشان گرفته است که شکست دشمن در این حوزه نیازمند تلاش همگانی است تا بتوان آخرین حربه دشمن را هم با شکست مواجه کرد.

بابایی به برگزاری کنگره 3 هزار و 535 شهید استان اشاره و تاکید کرد: برگزاری این کنگره بدون هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها و همچنین اتاق بازرگانی زنجان ممکن نبود.

در ادامه این جلسه دبیر کل شورای عالی بسیج کشور موضوع اصلی امروز کشور را اقتصاد عنوان و تصریح کرد: شورای بسیج تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هم با هدف کمک به رفع مشکلات این حوزه تشکیل شده است.

وی بسیج را مرز بین حاکمیت و مردم دانست و افزود: بسیج با ایجاد همدلی و همراهی شکاف موجود در بین مردم و حاکمیت را پر کرده و به کاهش مشکلات کمک می‌کند که در دوره فعلی این شکاف در حوزه اقتصاد است به همین دلیل بسیج هم وارد این بخش شده است.

اسلامی به رفع شکاف ایجاد شده در بین دولت و مردم در دولت مستقر اشاره کرد و گفت: واردات و تزریق واکسن یکی از نشانه‌های پر شدن این شکاف محسوب می‌شود.

دبیر کل شورای عالی بسیج با اشاره به اینکه دولت گران فروش‌ترین گران فروش حوزه اقتصاد در کشور است، ادامه داد: دفتر بسیج تشکیل شده تا راه‌کارهایی را برای کمک به دولت در راستای کمک به جان گرفتن اقتصاد، احصا و ارائه کند.

وی تاکید کرد: دفتر بسیج در اتاق بازرگانی می‌تواند بلندگوی فعالان اقتصادی در مواجهه با دولت باشد تا بتواند به تامین منافع عمومی جامعه کمک کند.

اسلامی با بیان اینکه ترکیب دفتر تحصصی شورای عالی بسیج 9 نفر هستند که شامل رئیس، دبیر و هفت نفر از فعالان نخبه حوزه اقتصاد می‌شوند، تصریح کرد: این دفتر یک پایگاه بسیج نیست ولی اعضای آن باید از کانال بسیج اصناف عضوگیری شوند و کارت عضویت کلان برای آن‌ها صادر خواهد شد.

دبیر کل شورای عالی بسیج به عملکرد شورای عالی بسیج در حوزه اقتصاد در راستای حل مشکلات اشاره کرد و افزود: بسیج برای حل مشکل تولید ماسک در کشور راه‌کاری را در پیش گرفت که توانست مشکل تامین ماسک کشور را در آن مقطع حل کند که جواب هم داد.

وی با تاکید بر اینکه ورود نظامیان به حوزه اقتصاد در همه جای دنیا یک روال به شمار می‌رود، افزود: بسیج در اتاق بازرگانی حضور نظامی نخواهد داشت و بازگشایی دفتر تخصصی و برای کمک خواهد بود.

ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بسیج در کشور ما در واقع ویترین انقلاب محسوب می‌شود، افزود: بسیجی‌های فعال در حوزه اقتصاد به طور قطع  یقین از پاک‌ترین و مؤثرترین افراد خواهند بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به تشکیل شورای تجار در استان افزود: این شورا به مانند بسیج اصناف کمک کننده خواهد بود چرا که فرهنگ بسیجی می‌تواند گره‌گشا در این حوزه هم باشد.

در بخش پایانی این جلسه نیز علی درویش رئیس بسیج اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر گره‌گشا بودن بسیج در امور مختلف از جمله اقتصاد گفت: گره‌هایی که به دست بسیج باز می‌شود به دست هیچ نهاد نظارتی باز نمی‌شود.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینک نگاه دستگاه‌های نظارتی به امور همواره عادی است در حالیکه کشور در وضعیت بحرانی قرار دارد اما بسیج سعی کرده همواره گره گشا وارد امور شود.

رئیس بسیج اتاق بازرگانی ایران با تمجید از اقدامات اتاق بازرگانی زنجان در بحث های فرهنگی و اجتماعی، تاکید کرد: بنا به گفته همکاران، بسیج در حوزه اقتصاد می‌تواند بلندگوی امور و مشکلات باشد.

در ادامه این جلسه دفتر بسیج تجار اتاق بازرگانی زنجان با حضور مسولان کشوری و استانی افتتاح شد.

انتهای پیام/الف.میم

آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 آبان 1400 12:04

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…