تجارت الکترونیک با تحولی سریع همراه است اما قوانین آن متعلق به ۲۰ سال قبل

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، جلسه مشترک کمیسیون بازرگانی و لجستیک و کمیسیون فناوری و کسب و کارهای دانش‌بنیان ظهر روز چهار‌شنبه ۱۸ بهمن ماه در سالن جلسات شهید شهریاری اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

حسین بازرگانی رئیس کمیسیون بازرگانی و لجستیک اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه تجارت الکترونیک پیش قدم بوده و از ظرفیت و توانمندی بالایی در این حوزه برخوردار است، اظهار کرد: می‌توان در راستای توسعه و تقویت تجارت الکترونیک مشوق‌هایی را در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه مشوق‌های مالیاتی بسیار قابل توجه است و متضمن توسعه این بخش نیز میتواند باشد، گفت: قانون تجارت الکترونیک نیازمند بازنگری و اصلاح است چرا که نزدیک به ۲۰ سال، این قانون دست نخورده باقی مانده است در حالی که مبحث تجارت الکترونیک با  تغییر و تحولات بسیاری همراه بوده است.

در ادامه این جلسه حاضران نسبت به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند که از جمله آنها، نبود یک وحدت رویه در دستگاه‌های متولی تجارت الکترونیک، نبود آموزش‌های آکادمیک در بحث تجارت الکترونیک و انفورماتیک، و فقدان در پلتفرم‌های توسعه دهنده تجارت الکترونیک، عدم بهره‌برداری از هوش مصنوعی، عدم استفاده از تسهیلات و امکانات به روز در مبحث تجارت و ... اشاره کرد.

همچنین قراردادهای هوشمند تجاری در بحث توسعه تجارت الکتورنیک، آسیب شناسی و موارد  و مشکلات قوانین تجارت الکترونیک در ایران، زیرساخت‌های لازم و موجود، موارد مورد نیاز در بحث تشویق و ترغیب به تجارت الکترونیک و غیره از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه، توسط رئیس و دبیر کمیسیون بازرگانی و لجستیک اتاق بازرگانی زنجان گزارشی از اجلاس توسعه صادرات ایده‌آل نیز ارائه شد.

جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید

آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 تیر 1403 07:15

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@gmail.com irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…