تذکر مهم :
 

 پیشنهاد میگردد قبل از ثبت درخواست و انجام مراحل اداری با واحد صدور کارت بازرگانی به شماره 02433463770 داخلی 101 و  102 تماس حاصل فرمایید.

 
 
کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده آن چه شخص حقیقی باشد چه شخص حقوقی، می تواند با داشتن آن اقدام به تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا نماید. این تجارت از ثبت سفارش و ترخیص کالا تا واردات از مناطق آزاد، حق العمل کاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز را در برمی گیرد.

 

 برای مشاهده عکس با کیفیت بالا روی عکس کلیک کنید.

چگونه می توان اقدام به صدور کارت بازرگانی و کارت عضویت نمود؟

با ورود به پیشخوان اینترنتی سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند (cscs.chambertrust.ir) می توان نسبت به صدورکارت بازرگانی / عضویت به روال زیر اقدام نمود:

در صورتی که بازرگان درخواست کارت عضویت/ بازرگانی حقیقی داشته باشد شماره ملی خود را وارد کند و اگر درخواست کارت عضویت/ بازرگانی حقوقی داشته باشد شناسه شرکت را وارد کند . پس از مشخص کردن نوع کارت، کد پستی، نام شعبه انتخابی و تلفن همراه و سپس زدن دکمه " دریافت کد اعتبار سنجی " کدی 6 رقمی به تلفن همراه ارسال می شود که با وارد کردن کد در کادر مخصوص خود و تایید " آشنایی با قوانین و مقررات " و سپس زدن دکمه ثبت وارد کارتابل خود شده و با زدن دکمه اغاز ثبت نام، مراحل ثبت نام خود را مرحله به مرحله انجام دهد. بدیهی است پس از ورود به کارتابل، کدی با حروف لاتین به عنوان رمز عبور برای بازرگان پیامک می شود که برای ورود مجدد می تواند از آن کد استفاده نماید.

 

 

اعضا و کاربران گرامي ، شما مي توانيد به جاي مراجعه و استفاده از روش هاي سنتي جهت تايپ و پر کردن فرم و تحويل حضوري به اتاق، از سيستم آنلاين ثبت نام کارت جهت صدور استفاده نماييد. درخواست هاي شما توسط واحد صدور كارت بازرگاني اتاق بررسي شده و جهت ادامه مراحل کار اقدام خواهد گرديد.

 

 ١- ابتدا درخواست خود را در سامانه جامع تجارت ntsw.ir ثبت کنید (در مرورگرهای گوناگون به جز Internet Explorer). جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده راهنمای ثبت نام pdf اینجا (1.67 MB) را مطالعه فرمائید؛ همچنین در صورت نیاز به پشتیبانی می توانید با شماره 02175492000 تماس حاصل نمایید. 

توضیح : پس از ثبت درخواست در سامانه جامع تجارت، باید منتظر تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت بمانید و در صورت تایید برای شما پیامکی مبنی بر ادامه فرآیند ارسال خواهد شد.

 ٢- پس از آنکه وضعیت ثبت نام در سامانه جامع به حالت بررسی توسط اتاق بازرگانی تغییر کرد جهت تکمیل فرآیند، به سامانه کارت بازرگانی (cscs.chambertrust.ir) مراجعه نمایید. مناسب است قبل از آغاز ثبت درخواست، به نکات زیر توجه شود: 

برای کار با سامانه کارت بازرگانی، حتماً از آخرین ورژن مرورگر اینترنت اکسپلورر (IE)، استفاده شود.

در حین ثبت درخواست، از دکمه های Back و Forward مرورگر استفاده نشود.

پر کردن اطلاعاتی که با علامت * مشخص شده اند، الزامی است.

در هر مرحله از تکمیل فرم ها، تنها با زدن دکمه مرحله بعد، اطلاعات درج شده در آن بخش ذخیره می شود.

در هیچ یک از بخش ها و صفحات سامانه، نیازی به تغییر صفحه کلید از انگلیسی به فارسی نمی باشد.

 

 

 ٣- در طی مراحل ثبت درخواست، اطلاعات پرونده شما به صورت خودکار در این سیستم ذخیره می گردد و چنانچه به هر علتی (قطع شدن ارتباط اینترنتی، آماده نبودن مدارک و ...) ادامه ثبت اطلاعات برای شما میسر نبود، یک ماه فرصت دارید تا با مراجعه مجدد به همین پیشخوان درخواست خود را تکمیل نمایید.ولی در صورت تکمیل نکردن پرونده تا حداکثر یک ماه، درخواست ناقص حذف گردیده و لازم است ثبت اطلاعات را مجدداً از مرحله اول آغاز نمایید.

 ٤- در ادامه، اطلاعات پرونده خود را تکمیل نمایید.

 ٥- با ثبت تایید نهایی، پرونده شما به صورت الکترونیکی برای کارشناسان اتاق بازرگانی ارسال می شود و بررسی پرونده شما به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد:

 

درصورت ناقص بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به شما اطلاع داده می شود تا با مراجعه مجدد به سامانه های مربوطه، اطلاعات و مدارک را تکمیل نمایید.

درصورت کامل بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به شما اطلاع داده می شود تا با در دست داشتن اصل و کپی مدارک، جهت تکمیل ثبت نام به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، مراجعه نمایید.

 

٦-  تا زمانی که کارت را تحویل نگرفته اید؛ می توانید با مراجعه مجدد به این پیشخوان از آخرین وضعیت درخواست خود، مطلع شوید.


برای دریافت مدارک مورد نیاز جهت صدور/ تمدید  کارت بازرگانی/ عضویت  (به روز رسانی شده) بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

 مدارک مور نیاز برای صدور و تمدید     pdf کارت بازرگانی حقوقی (141 KB)

مدارک مور نیاز برای صدور و تمدید     pdf کارت بازرگانی حقیقی (140 KB)

مدارک مور نیاز برای صدور و تمدید   image کارت عضویت حقوقی (119 KB)

مدارک مور نیاز برای صدور و تمدید    image کارت عضویت حقیقی (126 KB)


 
متقاضیان محترم صدور و یا تمدید کارت بازرگانی و عضویت اتاق بازرگانی زنجان جهت ادامه فرآیند، دکمه ذیل را کلیک فرمائید.

ادامه مراحل ثبت نام

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 فروردين 1403 10:07
محتوای بیشتر در این بخش: گواهی مبدأ »

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@zccima.ir irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…