دریافت سهمیه سوخت برای ماشین‌آلات قدیمی معادن با فرمول‌ توزیع سوخت برای ماشین‌آلات جدید


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، پنجمین جلسه کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان با حضور اعضا ظهر روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن ماه در سالن جلسات شهید شهریاری اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

وحید آذرگشسب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با اشاره به مشکلات  فرایند دریافت سهمیه سوخت و طی نمودن مراحل پیچیده اداری، اظهار کرد: فرمول دریافت سوخت از سوی شرکت نفت برای ماشین‌آلات سالم بوده اما متاسفانه ماشین‌آلات فعلی متعلق به ۲۰ سال قبل است که در ادامه موجب کسر سهمیه می‌شود.

در ادامه این جلسه بهره‌برداران و مسوولان دستگاه‌های دولتی نسبت به بیان دیدگاه‌ها و نظرات و پیشنهادات خود در خصوص دستور جلسه پرداختند که از جمله موارد مطروحه می‌توان به تقابل کاری بین شرکت نفت و اداره کل صنعت، معدن و تجارت در بررسی مدارک و درخواست‌ها و تعیین میزان سوخت مورد نیاز معادن، درخواست برای یکپارچه‌سازی مراحل پیگیری سهمیه سوخت بین اداره صمت و شرکت نفت و اشکالات در دستورالعمل هیات دولت منتشر شده با عنوان روش مدیریت و کنترل سوخت و ابلاغی به وزارتخانه‌ها به‌ویژه وزارت صمت و نفت اشاره کرد.

همچنین دریافت سوخت برای ماشین‌آلات تکراری، ضرورت پوشش ظرفیت مخازن ذخیره به میزان ۱.۵ برابر میزان سوخت دریافتی، لزوم ثبت درخواست سوخت پیش از زمان مصرف، لزوم ثبت ماشین‌آلات در سامانه سیپاد، کاهش زمان فعالیت ماشین‌آلات به دلیل مشکل کمبود سوخت نیز از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بوده است.

در پایان این جلسه پیشنهاد شد تا خانه معدن، کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان، انجمن و یا اتحادیه تخصصی بخش معدن، نسبت به تهیه پیشنهادات و راهکارها بابت تشخیص میزان کارکرد ماشین‌آلات، ظرفیت کار، ساعت فعالیت تعیین ضرایب و ظرفیت دستگاه ها اقدام تا جهت انعکاس به مراجع ملی و حصول اقدامات لازم به شرکت نفت اعلام نمایند.
جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید

آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 بهمن 1402 10:11

تماس با اتاق بازرگانی زنجان

۴ – ۳۳۴۶۳۷۷۰ – ۰۲۴
۳۳۴۶۳۷۷۷ – ۰۲۴
دبیرخانه:
zanjanchamber2@zccima.ir irdirector@zccima.ir
روابط بین الملل:
international@zccima.ir
بزرگراه گاوازنگ - مجتمع ادارات ،روبروی برق منطقه ای- اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان
لینک شبکه های اجتماعی :
  

نقشه دسترسی به اتاق بازرگانی زنجان

دسترسی به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زنجان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…